8.X.2017 – XXVII Niedziela zwykła

1.Dziękuję paniom, które wczoraj sprzątały kościół i kaplicę. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce przeżywamy dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszach Św. są zbierane ofiary do puszek na stypendia przyznawane przez Fundację Nowego Tysiąclecia młodzieży zdolnej – pochodzącej z ubogich rodzin. Puszki stoją przy drzwiach kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy  Św. o godz. 11.30 będzie koncert organizowany przez p. Adama Krzyżanowskiego i Urząd Gminy, poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Na koniec koncertu przewidziane są papieskie kremówki z Wadowic.

3. Trwa miesiąc październik związany z modlitwą różańcową. Nabożeństwa różańcowe codziennie, po Mszy Św. o godz. 18.00, oprócz wtorku. We wtorki, Msza Św. o godz. 7.00 rano, a po niej nabożeństwo różańcowe. W niedziele różaniec po Mszy Św. o godz. 16.00.  W poniedziałki, środy i piątki różaniec z udziałem dzieci. Dla dzieci jest konkurs związany z różańcem. Dzieci zbierają na specjalnych kartkach pieczątki w poniedziałek, środę i piątek.

4. Msze Św. w tygodniu – we wtorek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

5. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn.

6. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu, prawdopodobnie w poniedziałek, będą wstawiane do kościoła okna. Koszt całej inwestycji – ok.150 tyś. zł.

7. Można zgłaszać zmarłych na wypominki. Wypominki to nieustanna modlitwa Kościoła za zmarłych. W naszej parafii wypominki będą, podobnie jak teraz, w czasie Mszy Św. o godz. 10.00 i 16.00. Na stoliku z gazetami leżą kartki, na których można wpisać swoich zmarłych.

8. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w niedzielę – 15.10. – godz. 10.00 – Msza Św. koncelebrowana – 1 int. + Irenę Borowską w 10 rocz. śm., 2 int. - + Dariusza Chotkowskiego - godz. 11.30 – Msza Św. koncelebrowana – 1 int. – w 90 rocz. urodzin Teresy Błaszczak, 2 int. - + Teresę Pochopień Błaszczak z okazji imienin, - godz. 16.00 – + Jana Łabędź w 26 rocz. śm., Annę Łabędź, zm. dzieci i wnuki.