5.XI.2017 – XXXI Niedziela zwykła

1.Dziękuję paniom, które sprzątały kościół i kaplicę. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Św. – w dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30, a 11.XI. – w sobotę – po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3. Do 8 listopada trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Można w tym czasie uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Codziennie można ofiarować odpust za jedną osobę zmarłą. W czasie oktawy, po Mszy Św. jest różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach.

4. Od jakiegoś czasu panowie ze wspólnoty mężczyzn w soboty o godz. 7.00 śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do wspólnego śpiewu na cześć Matki Najświętszej to zapraszamy w soboty na 7.00.

5. W najbliższą sobotę – 11.11. wypada Święto Niepodległości. W modlitwach naszych pamiętajmy o wszystkich, którzy swoje życie i zdrowie poświęcili w walce o niepodległość naszej ojczyzny.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn.

7. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła, za ofiary złożone na tacę w zeszłą niedzielę – 4 300. Bóg zapłać.

8. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek – o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

9. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii prowadzimy akcję „Zatrzymaj aborcję”. Jest to ogólnopolska akcja poparcia dla inicjatywy ustawodawczej ograniczającej aborcję z przyczyn eugenicznych, czyli ochronę życia dzieci nienarodzonych, które są podejrzane o chorobę lub niepełnosprawność. Kto chciałby wyrazić swoje poparcie dla tej inicjatywy, to można złożyć swój podpis przy wyjściu z kościoła.

10. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w środę – 8.11. – godz. 18.00 – w int. Zuzanny Majczak z okazji 1 rocz. urodzin, w sobotę – 11.11. – godz. 18.00 – w int. Danuty Bienias w 90 rocz. urodzin i Marcina Nykowskiego w 30 rocz. urodzin, w niedzielę – 12.11. – godz. 10.00 – + babcię Stanisławę Wanna w 30 rocz. śm., godz. 11.30 - + Zofię i Stefana Zadrożnych, - godz. 16.00 – + Ryszarda Kakietek w 13 rocz. śm., Wacława Wagner w 3 rocz. śm., Stanisławę i Ludwika Zielińskich.

11. W naszej parafii istnieje Krąg rodzin Domowego Kościoła. Chciałbym powołać drugi Krąg. Za chwilę małżeństwa z tej wspólnoty opowiedzą o tym, czym są kręgi rodzin, co im dają. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne – 18.11. – godz. 14.00 na plebanii.