4. 02. 2017 – V Niedziela zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu rozbierali dekoracje świąteczne. Bóg zapłać. Dziękuję także za posprzątanie kaplicy. Bóg zapłać.

2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III przed I Komunią Św.

3. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

3a. W najbliższą sobotę – zbiórka ministrantów o godz. 14.00.

4. Msze św. w tym tygodniu, z wyjątkiem wtorku i czwartku o godz. 18.00. We wtorek i czwartek Msza Św. o godz. 7.00.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty mężczyzn.

6. W środę, 21 lutego będzie nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopi jasnogórskiego wizerunku. Obraz zostanie przywieziony przed godziną 19.00 i będzie u nas całą dobę - Jest to wydarzenie historyczne, bo prawdopodobnie nie powtórzy się za naszego życia. Poprzednie nawiedzenie parafii przez wizerunek Matki Bożej miał miejsce z okazji 1000 lecia chrztu Polski – w latach 60 tych. Ramowy program uroczystości będzie następujący – O godz. 18.00 – nabożeństwo oczekiwania, godz. 18.30 – wyjście z kościoła do skrzyżowania ul. Lipowej i Nadwiślańskiej. Tam powitamy Matkę Bożą. Delegacje poszczególnych miejscowości przyniosą obraz do kościoła. O godz. 19.00 – Msza Św. powitania Matki Bożej, o 21.00 – apel jasnogórski prowadzony przez oo. Paulinów, którzy jeżdżą z obrazem, o 24.00 – msza Św. Rano – o 7.30 – Godzinki,o godz. 9.00 cz. Różańca, o godz. 10.00 – Msza Św. dla chorych z sakramentem chorych, godz. 12.00 – Anioł Pański i część różańca, o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cz. różańca, o 17.00 – Msza Św. w intencjach zbiorowych. Intencje na tę wspólną Mszę Św. można zgłaszać w zakrystii. Po Mszy Św. pożegnanie Matki Bożej i wyjazd do par. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Na stojaku z gazetami leży lista z rozpisanymi godzinami, proszę wpisywać się na poszczególne godziny czuwania, tak, żeby cały czas ktoś był przy Matce Bożej. Cała uroczystość będzie w kościele, żeby było cieplej, to trzeba by trochę podgrzać kościół. Jeśli ktoś ma jakąś nagrzewnicę i mógłby ją udostępnić do nagrzania kościoła już na niedzielę 18. II. to prosiłbym o zgłoszenie się. W sobotę 17 lutego od godz. 9.00 będzie sprzątanie i dekorowanie kościoła na czas uroczystości. Proszę także o udekorowanie domów i ulic, żeby podkreślić, że jest to wyjątkowy czas w naszej parafii.

7. Za dwa tygodnie, w I niedzielę Wielkiego Postu – 18.II. rozpoczną się rekolekcje wielkopostne i trwać będą do wtorku włącznie. W tym roku wcześniej niż zwykle, bo będą one jednocześnie poprzedzać nawiedzenie naszej parafi przez Matkę Bożą.

8. W minionym tygodniu zasadniczo została zakończona kolęda. Dziękuję za wielką gościnność, życzliwość, za miłą atmosferę, za zainteresowanie sprawami naszej wspólnoty i budową kościoła. Dziękuję za złożone ofiary. Bóg zapłać. Dokonałem także zliczenia mieszkańców. W Rajszewie mieszka 650 osób, w Skierdach 900, a w Trzcianach 215 osób. W sumie ok. 1750 osób. W ciągu trzech lat przybyło ponad 250 osób. Dziękuję za wszystkie pytania. Najczęściej pytano o następujące sprawy:

- plany dot. budowy kościoła – w tym roku zaplanowane są dwie poważne inwestycje – tynkowanie kościoła wewnątrz i instalacja ogrzewania kościoła – będzie wykonana instalacja  ogrzewania podłogowego i pompa ciepła jako źródło ogrzewania,

- sprawy kancelaryjne – najlepiej zgłaszać w dzień powszedni po Mszy Św. wieczornej, można też umówić się telefonicznie – nr tel. na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej,

- kurs przedmałżeński – będzie w naszej parafii po wielkanocy. Rozpocznie się w piątek – 6 kwietnia po Mszy św. wieczornej – ok. 18.30.

To najczęściej zadawane pytania w czasie kolędy. Jeśli ktoś z jakichś względów został pominięty, proszę o zgłoszenie, aby umówić się indywidualnie na wizytę kolędową. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszelkie miłe doświadczenia kolędowe. Bóg zapłać.

9. Intencje Mszy Św.: w poniedziałek – 5.II. – godz. 18.00 – + Teresę Dembińską, w sobotę – 10.02. – godz. 17.00 – w int. Mariusza Marszalik w 18 rocz. urodzin, - godz. 18.00 - + Jana Wyganowskiego, - godz. 18.30 – w int Małgorzaty z okazji 50 rocz. urodzin, w niedzielę – 11.II. – godz. 10.00 – w int. Marianny z okazji 80 rocz. urodzin, - godz. 11.30 – + Annę Łabędź w 36 rocz. śm., Jana Łabędzia, ich zm. dzieci i wnuki, - godz. 16.00 – + Mariannę Affek