3.XII.2017 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się adwent – czas naszego przygotowania do świąt, w czasie których przeżywamy przyjście Chrystusa na ziemię. Rozpoczęliśmy adwent rekolekcjami, które prowadzi ks. Piotr Pielak, profesor teologii moralnej z Siedlec. Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę – godz. 10.00, 11.30 (dla dzieci) i 16.00. W poniedziałek i wtorek tradycyjnie przed południem Msza Św. o godz. 10.00. Po południu o godz. 17.30 dla dzieci, o 18.30 – dla wszystkich. Spowiedź w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy Św. rekolekcyjnych. Zapraszam.

2. Z adwentem związane są roraty – czyli Msze Św. ku czci Matki Bożej. Maryja najbardziej z ludzi oczekiwała narodzin Jezusa. Dlatego też razem z Nią ten czas starajmy się przeżywać. Roraty będą w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Na roraty zapraszam ze świecami, które są symbolem naszego czekania wraz z Maryją na przyjście Syna Bożego. W czasie rekolekcji nie ma rorat.

3. Dziękuję paniom, które wczoraj sprzątały kościół i kaplicę. Bóg zapłać.

4. W piątek – 8.XII. – obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – czyli czcimy tajemnicę przyjścia na Świat Maryi bez grzechu pierworodnego. Msza Św. o godz. 18.00. Ze względu na uroczystość w piątek nie ma postu.

5. W soboty o godz. 7.00 panowie ze Wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do wspólnego śpiewu zapraszamy.

6. Jak co roku, Caritas rozprowadza świece wigilijne. Będzie je można nabyć od przyszłej niedzieli. Dochód jest przeznaczony na akcje charytatywne prowadzone przez Caritas.

7. Msze Św. w tygodniu – w rekolekcje – 10.00, 17.30, 18.30, we czwartek – o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła, Dziękuję za ofiary składane za opłatek w wysokości 12 200 zł. Bóg zapłać.

9. Od dziś można również w kościele i w kaplicy zaopatrzyć się w opłatek. Jeśli ktoś potrzebowałby opłatek bezglutenowy – proszę zgłosić się po Mszy Św. do zakrystii.

10. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 4.12. – godz. 10.00 – + Genowefę i Edwarda Nasiłowskich i zm. z rodziny  – godz. 18.30 – + Mariannę Affek, w niedzielę – 10.12. – godz. 10.00 – + zm. z rodziny Wróbel – Mariana, Beatę i Andrzeja, godz. 11.30 - + Eugeniusza Młynarek, - godz. 16.00 – w int. Piotra Oleńczak w 40 rocz. urodzin