3.IX.2017 – XXII Niedziela zwykła

1.Dziękuję państwu, którzy wczoraj sprzątali kościół. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę na budowę naszego kościoła. Zostało złożone 3 700 zł.  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

3. W piątek przypada święto Narodzenia Matki Bożej – w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msza Św. o godz. 18.00.

4. Rodziców i dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. zapraszam na I spotkanie i Mszę Św. w niedzielę – 10. IX. o godz. 11.30

5. Młodzież kl. II i III gimnazjów oraz starszą zapraszam na I spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie trwa 2 lata. Pierwsze spotkanie – w niedzielę – 10.09. po Mszy Św. o godz. 16.00.

6. Skończyły się wakacje. Grupy parafialne wznawiają swoją działalność. Wczoraj zainicjowała spotkania grupa biblijno liturgiczna. Następne spotkanie będzie w sobotę 16.IX., natomiast w przyszłą niedzielę – 10.IX. – o godz. 19.00 – w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn. Nie jest to grupa tylko modlitewna, ale przede wszystkim formacyjna, której celem jest pomóc mężczyznom odkrywać swój męski i ojcowski charyzmat. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do tej grupy.

7. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

8. Zbliża się nowy rok szkolny. W związku z tym zostały ufundowane i są do zabrania trzy  plecaki ze szkolną wyprawką dla dzieci. Można je obejrzeć przy ołtarzu. Jeśli ktoś potrzebuje dla dziecka, to może je zabrać.

10. Wczoraj rozpoczęło się nawiedzenie naszej diecezji przez kopię cudownego obrazu M.B. Częstochowskiej. W każdej parafii obraz będzie obecny przez 24 godziny. Zostanie przywieziony na godzinę 18.30 i będzie w parafii do godziny 18.00 następnego dnia. W naszej parafii nawiedzenie będzie 21 lutego, w środę po I niedzieli Wielkiego Postu. Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać min. przez modlitwę. W czsie każdej Mszy po Komunii Św.  będziemy odmawiać „Pod Twoją obronę” w intencji dobrych owoców nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą.

9. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w środę – 6.IX. – godz. 18.00 – + Stefanię z okazji imienin, Juliana i Jana Średnickich, w czwartek - 7.IX. - godz. 7.00 - + Remigiusza Kruzel w 45 rocz. śm., oraz zm. z rodziny - Ludwikę i Kacpra oraz Reginę, Wiktora i Jana, w piątek – 8.IX. – godz. 18.00 – w int Marii Kruzel z okazji 75 rocz. urodzin i imienin - dziękcz. z prośbą o potrzebne łaski, w sobotę - 9.IX. - godz. 18.00 + Urszulę Sikora, w niedzielę – 10.09. – godz. 10.00 – + Jana, Józefę i Teresę Głowackich, - godz. 11.30 – 1) + Zofię i Stefana Zadrożnych, 2) + Stefana Pełkę z okazji imienin, - godz. 16.00 – + Anielę Maksymiuk.