30.VII.2017 – XVII Niedziela zwykła

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Michał Andrzej Ziomek, kaw. z par. Św. Brata Alberta w Łukowie i Agnieszka Krystyna Aust, panna ze Skierd, par. tutejsza – zapowiedź II,

Kamil Jacek Grzegorzewski kawaler i Sylwia Alicja Rakowska panna oboje z Rajszewa, par. tutejsza – zapowiedź II.

Mariusz Rosiak, kaw. z Trzcian z naszej parafii i Agata Jakubowska, panna z Warszawy, par. Narodzenia N.M.P. na Płudach.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie wyżej wymienione osoby polecamy modlitwie parafian.

1. Dziękuję paniom, które wczoraj sprzątały kościół. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00.

3. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30, wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich rodziców.

4. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

5. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc pełen rocznic narodowych – 1 sierpnia przypada 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 15 sierpnia to 97 rocznica Bitwy pod Ossowem i Radzyminem zwanej Cudem nad Wisłą. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie walcząc o naszą niepodległość. Jest to również miesiąc świąt maryjnych, pielgrzymek, które przemierzają Polską ziemię w drodze na Jasną Górę. Dlatego też od wielu już lat Episkopat Polski zachęca do powstrzymania się w miesiącu sierpniu od spożywania napojów alkoholowych. Spróbujmy podjąć i my to wyrzeczenie.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza Św. Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi.

7. W środę, 2 sierpnia, odbędą się bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, dla kobiet między 50, a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego typu badań. Mamobus będzie podstawiony w Jabłonnie od godz. 9.30 do 12.30 i w Chotomowie od 13.30 do 17.30.

8. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: od poniedziałku do soboty Msza Św. greg. + Edwarda Kowalskiego, poniedziałek – 31.VII. – godz. 18.00 – + Mieczysława Dulczewskiego w rocz. śm., w środę – 18.00 – + Andrzeja Więch w 30 dzień od śm., w niedzielę – 6.08. – godz. 10.00 – + Henrykę Kaczynską, - godz. 11.30 -  w 18 rocz. urodzin Wioli – o zdrowie, Boże błog. i potrzebne łaski w dorosłym życiu, - godz. 16.00 – + Edwarda Kowalskiego