29.X.2017 – XXX Niedziela zwykła

1.Dziękuję paniom, które sprzątały kościół i kaplicę. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

3. w poniedziałek i wtorek ostatnie nabożeństwa różańcowe. W poniedziałek – po Mszy Św. o godz. 18.00, a we wtorek, po Mszy Św. o godz. 7.00 rano. W poniedziałek zakończenie konkursu dla dzieci związanego z różańcem.

4. W środę – 1.XI. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy żyli przed nami i są w niebie. Msze Św. będą o godz. 10.00 i o 18.00 w kaplicy. Nie będzie Mszy Św. o godz. 11.30.

5. W czwartek – 2.XI. wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Kościół modli się za zm. w czyśćcu. Msza Św. – o godz. 10.00 i 18.00.

6. Od 1 do 8 listopada trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Można w tym czasie uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Codziennie można ofiarować odpust za jedną osobę zmarłą. W czasie oktawy, po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi. Od godz. 10.00 w piątek odwiedzę z Komunią Św. ludzi chorych i w podeszłym wieku w domach.

8. W sobotę, o godz. 9.00, spod kościoła, wyjazd do kina dla dzieci, które chodziły na różaniec.

9. Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunią Św. – w niedzielę 5.11. po Mszy Św. o godz. 11.30.

10. Od jakiegoś czasu panowie ze wspólnoty mężczyzn w soboty o godz. 7.00 śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do wspólnego śpiewu na cześć Matki Najświętszej to zapraszamy w soboty na 7.00.

11. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła, za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Bóg zapłać.

12. Można zgłaszać zmarłych na wypominki. Wypominki to nieustanna modlitwa Kościoła za zmarłych. W naszej parafii wypominki będą, podobnie jak teraz, w czasie Mszy Św. o godz. 10.00 i 16.00. Na stoliku z gazetami leżą kartki, na których można wpisać swoich zmarłych.

9. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 30.10. – godz. 18.00 – w int. rodziny, szczególnie dzieci – o potrzebne łaski, światło Duch Św., we wtorek – 31.10. – godz. 7.00 – + Urszulę Sikora w 6 m – c od śm.,  w środę – 1.11. – godz. 10.00 – + Waldemara Łabędź, Krystynę i Zdzisława Łabędź, - godz. 18.00 – + Janusza i Czesława Wojcieskich, Józefa, Annę i Czesława Stępniewskich, Anielę i Mikołaja Mariańskich, w czwartek – 2.11. – godz. 18.00 – + Renatę Młotek w 18 rocz. śm., w sobotę – 5.11. – godz. 18.00 – + Grażynę Kluczyńską, w niedzielę – 5.11. – godz.10.00 – + Stanisława, Rozalię, Tadeusza Rębelskich, Hanię i Lecha Zarychta, Iwonę, Romana i Halinę Adamczyk, zm. z rodz. Nasiłowskich, Jerzego Gorzelak, - godz. 11.30 – + Stanisława Wysockiego w 4 rocz. śm., Stefana i Władysławę Liwskich, - godz. 16.00 – + Stanisławę Pełka w 20 rocz. śm., Mariana Pełka.