28. I. 2018 – IV Niedziela zwykła

            1. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali naszą kaplicę. Bóg zapłać. Na stojaku z gazetami leży lista na sprzątanie w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

            2. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11.30 – wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci.

            3. W piątek – 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji świętem M. B. Gromnicznej. Msze Św. o godz. 10.00 i 18.00. Poświęcenie świec gromnicznych na każdej Mszy Św. Zapraszam ze świecami. Święto M. B. Gromnicznej to tradycyjnie dzień życia konsekrowanego, czyli święto wszystkich osób, które poświęciły swe życie Panu Bogu w różnego rodzaju zakonach. Ofiary składane na tacę 2 lutego są przeznaczone na utrzymanie zakonów klauzurowych. Po ostatniej Mszy Św. będzie rozbieranie szopki w kaplicy i w kościele. Zapraszam do pomocy.

            4. W święto M. B. Gromnicznej przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Św. Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi. Od godz. 11.00 odwiedzę chorych leżących w domach z Komunią Św.

            5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III przed I Komunią Św.

            6. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

            7. Msze Św. w tygodniu – codziennie, oprócz piątku i soboty o godz. 7.00, w piątek o godz. 10.00 i 18.00, a w sobotę o godz. 18.00.

            8.  W tym tygodniu kończy się kolęda. Dziękuję za życzliwe i serdeczne przyjęcie, za składane ofiary na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać. Kolęda w tym tygodniu według następującego porządku:

29.01. – poniedziałek – od godz. 15.30 – Trzciany n-ry 20 – 22

30.01. – wtorek – od godz. 15.30 – Trzciany – ul. Wydmowa, Piaskowa, Żwirowa i Kwarcowa

Na tym koniec kolędy. Jeśli ktoś został pominięty, albo był nieobecny, to można się umówić z księdzem Proboszczem telefonicznie.

            9. Intencje Mszy Św. w tygodniu: w piątek – 2.02. – godz. 10.00 – + Irenę Kijewską w 2 m-c od śm., - godz. 18.00 – + Tadeusza Zając w 30 rocz. śm., Barbarę Zając, w sobotę – 3. 02. – godz. 18.00 – + Mariannę Affek z okazji urodzin, - w niedzielę – 4.02. – godz. 10.00 – w int. męża i syna – o wiarę, - godz. 11.30 – + Grażynę Kluczyńską, 16.00 – + Henryka Wiesława Liwskiego w 5 rocz. śm.