27.VIII.2017 – XXI Niedziela zwykła

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Paweł Sieradzon, kawaler z par. Św. Jana Chrzciciela w Kutnie i Monika Wielocha, panna ze Skierd z naszej parafii – zapowiedź II. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie wyżej wymienione osoby polecamy modlitwie parafian.

1.Dziękuję paniom, które wczoraj sprzątały kaplicę i kościół. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

3. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi. Szczególnie zapraszam dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny. Od godz. 14.00 w piątek odwiedzę z Komunią Św. ludzi chorych i w podeszłym wieku w domach.

5. Młodzież kl. II i III gimnazjów oraz starszą zapraszam na I spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie trwa 2 lata. Pierwsze spotkanie – w niedzielę – 10.09. po Mszy Św. o godz. 16.00.

6. Rodziców i dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. zapraszam na I spotkanie i Mszę Św. w niedzielę – 10. IX. o godz. 11.30

7. W najbliższą sobotę inicjuje swoją działalność nowa grupa przy naszej parafii. Jej celem jest pogłębianie znajomości Pisma Św. i liturgii Kościoła. Spotkania będą odbywać się co 2 tygodnie w kaplicy, w soboty – po wieczornej Mszy Św. ok godziny 19.00. Zapraszamy na spotkania wszystkich chętnych i młodszych i starszych, którzy chcą pogłębiać swoje życie wiary. Spotkania będzie prowadził Wojtek Wielądek. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą Pisma Św.

8. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

9. Zbliża się nowy rok szkolny. W związku z tym jest do zabrania jeden plecak ze szkolną wyprawką dla dzieci. Został już w zeszłym roku ufundowany. Można go obejrzeć przy ołtarzu. Jeśli ktoś potrzebuje dla dziecka, to może go zabrać.

10. W najbliższą sobotę – 2.IX. w Radzyminie, rozpoczyna się nawiedzenie naszej diecezji przez kopię cudownego obrazu M.B. Częstochowskiej. W każdej parafii obraz będzie obecny przez 24 godziny. Zostanie przywieziony na godzinę 18.30 i będzie w parafii do godziny 18.00 następnego dnia. W naszej parafii nawiedzenie będzie 21 lutego, w środę po I niedzieli Wielkiego Postu. Do tego wydarzenia będziemy się przygotowywać min. przez modlitwę. Od najbliższej soboty, kiedy rozpoczyna się nawiedzenie w naszej diecezji, w każdej Mszy Św., po Komunii Św. będziemy odmawiać „Pod Twoją obronę” w intencji dobrych owoców nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą. W poniedziałkowym teatrze TV można obejrzeć spektakl pt. „Złodziej w sutannie” opowiadający o okolicznościach uwolnienia obrazu M. B., który w latach 1966 - 72 był internowany na Jasnej Górze w czasie I peregrynacji z okazji Millenium chrztu Polski.

11. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek i wtorek Msza Św. greg. + Edwarda Kowalskiego, w poniedziałek – 28.08. – godz. 18.00 – + Andrzeja Więch w 2 m – c od śm., we wtorek – godz. 7.00 – w int. Gabrysi i Tomka z okazji 19 rocz. ślubu, w środę – 30.IX. – godz. 18.00 – + Krzysztofa Nowaka w 1 rocz. śm., Barbarę Nowak, we czwartek – godz. 7.00 – w int. Moniki i Jarosława Chodorskich i ich rodziny w 15 rocz. ślubu, w piątek – 1.09. – godz. 18.00 – w int. Rafała Głuch z okazji 40 rocz. urodz., w sobotę – 2.09. – godz. 18.00 – + Bernarda Rehmus i Jana Kisiel, zm. Z rodz. Kisiel, Rehmus, Fersztorowskich, Iwanowicz, W niedzielę – 3.09. – godz. 10.00 – + Bronisława Świątko z okazji Imienin i Ryszarda Świątko, - godz. 11.30 – + Stefana Majczak z okazji imienin i Bogumiłę Majczak, zm. z rodziny Biernackich, - godz. 16.00 – koncelebra – 1. W int. Tomka z okazji urodzin, 2. W int. Marii – z okazji urodzin i imienin.