26.XI.2017 – XXXIV Niedziela zwykła

1.Dziękuję państwu, którzy wczoraj sprzątali kościół i kaplicę. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

3. Jutro ks. Abp Henryk Hoser kończy 75 lat. Z tej okazji w katedrze o godz. 11.00 będzie dziękczynna Msza Św. jubileuszowa w int. jubilata. Polecam modlitwie naszego ordynariusza, a kto chciałby wziąć udział we Mszy Św. w katedrze to serdecznie zapraszam.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi. Od godz. 10.00, w piątek, odwiedzę z Komunią Św., ludzi chorych i w podeszłym wieku, w domach.

5. W soboty o godz. 7.00 panowie ze Wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do wspólnego śpiewu zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent – czas naszego przygotowania do świąt, w czasie których przeżywamy przyjście Chrystusa na ziemię. W naszej parafii rozpoczniemy adwent rekolekcjami, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę i trwać będą do wtorku. Prowadził je będzie ks. Piotr Pielak, profesor teologii moralnej z Siedlec. Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę – godz. 10.00, 11.30 (dla dzieci) i 16.00. W poniedziałek i wtorek tradycyjnie przed południem Msza Św. o godz. 10.00. Po południu o godz. 17.30 dla dzieci, o 18.30 – dla wszystkich. Spowiedź w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy Św. rekolekcyjnych. Zapraszam. W czasie rekolekcji – 3.XII. na Mszy Św. o godz. 11.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. Medaliki kupują rodzice i przynoszą do kościoła do poświęcenia.

7. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek – o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła, ofiary składane za opłątek. Bóg zapłać.

9. W tym tygodniu ks. Proboszcz będzie kontynuował roznoszenie opłatka na wigilię według następującego planu:

- we wtorek – 28 listopada od godz. 14.00 – Skierdy, ulice: Kowalika, Pawia, Gołębia, Szczygla, Skowronkowa

– w środę – 29 listopada – od godz. 14.00 – Skierdy, ulice: Orla, Sokola, Jastrzębia, Krogulcza.

Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę kościoła.

W opłatek będzie można zaopatrzeć się również w kościele w kaplicy od I niedzieli adwentu.

10. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 27.11. – godz. 18.00 – O zdrowie dla Elżbiety Śnieżek i o umocnienie relacji, we wtorek – 28.11. – godz. 7.00 – + Andrzeja Więch w 5 m – c od śm., w środę – 29.11. – godz. 18.00 – + Urszulę Sikora w 7 m – c od śm., w piątek – 1.12. – godz. 18.00 – + Ewę Żak, w sobotę – 2.12. – godz. 18.00 – + Grażynę Kluczyńską, w niedzielę – 3.12. – godz. 10.00 – + Kazimierę Rosik w 10 rocz. śm. i zm. z rodz. Rosików, godz. 11.30 - + Piotra Jana Błaszczaka w 3 rocz. śm., - godz. 16.00 – + Barbarę Zając z okazji imienin i Tadeusza Zając