25. 02. 2018 – II Niedziela Wielkiego Postu

1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii jasnogórskiego wizerunku. Dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżywać nawiedzenie Matki Bożej. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół, kaplicę, plac przy kościele, robili dekoracje, dbali, żeby w kościele było ciepło. Dziękuję za nagrzewnice i te małe i tę potężną nagrzewnicę i zasponsorowanie paliwa do tych urządzeń. Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim delegacjom niosącym obraz, witającym Matkę Bożą, wszystkim czuwającym na modlitwie przy Matce Bożej. Dziękuję ministrantom, panom, którzy zaangażowali się do służby liturgicznej. Dziękuję p. Organiście, paniom prowadzącym śpiew, scholi. Bóg zapłać. Szczególne podziękowania dla ks. Zbigniewa, który czuwał w konfesjonale i nie tylko, był razem z nami w czasie uroczystości i pomagał. Bóg zapłać. Dziękuję wam wszystkim za obecność, modlitwę i godne przyjęcie Matki Bożej.  Dziękuję również za udekorowanie domów.

            2. Z całego przyjęcia i pobytu Matki Bożej w naszej parafii został nagrany trzygodzinny film. Płyta z tym filmem kosztuje 30 zł. Jeśli ktoś chciałby ten film nabyć, to można się zapisać w zakrystii po Mszy Św. Płatność przy odbiorze filmu w niedzielę – 11 marca.

            3. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 – wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci.

            4. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.

            5. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, po Drodze krzyżowej, ok. 18.00 Msza Św.

            6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim – ok. 18.00 Msza Św. Zapraszam. Od godz. 10.00 odwiedzę chorych w domach z Komunią Św.

            7. W sobotę – 3. III. na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszam rodziców i dzieci z kl. III na kolejne spotkanie przed I Komunią Św. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

            8. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

9. Od poniedziałku – 5.III. rozpoczną się w kościele prace przygotowawcze do tynkowania kościoła. Dlatego w najbliższą sobotę trzeba wszystko z kościoła wynieść, żeby można postawić rusztowania. Zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 9.00 do pomocy przy uprzątnięciu z kościoła tego wszystkiego, co było potrzebne, a teraz będzie zawadzać przy tynkowaniu. Także w sobotę będziemy zdejmować dekoracje po nawiedzeniu Matki Bożej naszej parafii.

10. Msze św. w tym tygodniu, oprócz wtorku i czwartku o godz. 18.00. We wtorek i czwartek Msza Św. o godz. 7.00.

            11 Intencje Mszy Św.: w poniedziałek – 26.II. – godz. 18.00 – + Tadeusza Żurkowskiego  w 7 rocz. śm., Krystynę Żurkowską, w środę – 28.II. – godz. 18.00 – + Andrzeja Więch, w czwartek – 1.III. - godz. 7.00 – + Irenę Kijewską w 3 m-c od śm., w piątek – 2.III. – godz. 18.00 – W int. Wioletty i Rafała Głuch w 15 rocz. ślubu, w sobotę – 3.03. – godz. 18.00 – + Grażynnę Kluczyńską, w niedzielę – 4.III. – godz. 10.00 – + Kazimierza Kordowskiego z okazji imienin, - godz. 11.30 – + Kazimierę Liwską z okazji imienin i Wacława Liwskiego, - godz. 16.00 – + Bogumiłę Majczak w 5 rocz. śm.

            12. Do 30.IV. trwa czas naszych rozliczeń podatkowych. 1 % naszego podatku możemy przekazać wskazując konkretny cel charytatywny. Podobnie, jak w zeszłym roku zwracam się z następującą prośbą naszych parafian. Jeśli ktoś chciałby wspomóc dziecko, które przyszło na świat w zeszłym roku z nieuleczalną chorobą mukowiscydozą – to bliższe informacje, jak to zrobić są umieszczone na ulotkach, które leżą na stojaku z gazetami. To sympatyczne niemowlę razem z rodzicami i siostrą mieszka w naszej parafii - w Rajszewie. Choroba – mukowiscydoza polega na włóknieniu kolejnych narządów – np. płuc, trzustki, nerek. W imieniu rodziców i starszej – ośmioletniej siostry proszę o wsparcie i jednocześnie wszystkim za nie bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.