20.VIII.2017 – XX Niedziela zwykła

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Arkadiusz Wacław Komorowski, kaw. ze Skierd z naszej parafii i Aleksandra Nowak, panna z par. Św. Jana Ap. i Ewangelisty w Warszawie Gołąbkach – zapowiedź II.

Paweł Sieradzon, kawaler z par. Św. Jana Chrzciciela w Kutnie i Monika Wielocha, panna ze Skierd z naszej parafii – zapowiedź I.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie wyżej wymienione osoby polecamy modlitwie parafian.

1.Dziękuję państwu, którzy wczoraj sprzątali kościół. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

3. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.  Za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

4. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

5. Zbliża się nowy rok szkolny. W związku z tym jest do zabrania jeden plecak ze szkolną wyprawką dla dzieci. Został już w zeszłym roku ufundowany. Można go obejrzeć przy ołtarzu.  Jeśli ktoś potrzebuje dla dziecka, to może go zabrać.

6. Składam serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać.

7. Fundacja Pomoc Kościołowi w potrzebie już po raz trzeci organizuje zbiórkę zużytego bądź zepsutego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, AGD itp. Część sprzętu, która nadaje się do naprawy jest naprawiana i przekazywana do krajów afrykańskich, pozostała jest złomowana bądź utylizowana. Pieniądze w ten sposób uzyskane są przeznaczone na pomoc krajom misyjnym na budowę studni w krajach afrykańskich, szkół, szpitali itp. cele. Jeżeli ktoś ma w domu taki sprzęt i chciałby się go pozbyć, to można złożyć go w garażu. Zabrany będzie przez samochód fundacji w poniedziałek – 21.08. o godz. 13.00. Za oddany sprzęt w imieniu organizatorów akcji bardzo serdecznie dziękujemy.

8. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: od poniedziałku do soboty Msza Św. greg. + Edwarda Kowalskiego, w poniedziałek – 21.08. – godz. 18.00 – w int. Grzegorza z okazji urodzin, w środę – 23.08. – godz. 18.00 - + Eugenię Grzanka w 3 rocz. śm., w czwartek – 24.08. – godz. 7.00 – w int. Gabrysi z okazji urodzin, w sobotę – 26.08. – godz. 18.00 – w int. Marioli i Krzysztofa Wielądków w 25 rocz. ślubu, w niedzielę – 27.08. – godz.10.00 – + Kazimiera Stolarewskiego w 30 rocz. śm., Cecylię Sawicką, - godz. 11.30 – w 20 rocz ślubu Aurelii i Roberta, - godz. 16.00 – + Helenę Podgórską