18. 02. 2018 – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj sprzątali kościół i plac przy kościele, robili dekoracje. Bóg zapłać. Bóg zapłać.

2. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje wielkopostne. Trwać będą do wtorku włącznie. Dziś Msze św. jak w niedzielę. W poniedziałek i wtorek o 10.00, 17.30 (dla dzieci) i 19.00. Spowiedź w czasie Mszy Św. rekolekcyjnych. Zachęcam, żeby ten czas rekolekcji jak najlepiej wykorzystać – to nie tylko rekolekcje wielkopostne, ale przede wszystkim przed nawiedzeniem Matki Bożej. W związku z nawiedzeniem można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, czyli trzeba być po spowiedzi, przyjąć Komunię Św., odmówić wyznanie wiary, pomodlić się w intencjach Ojca Św.

3. W najbliższą środę, 21 lutego będzie nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii jasnogórskiego wizerunku. Ramowy program uroczystości będzie następujący – o godz. 18.00 – nabożeństwo oczekiwania, godz. 18.30 – wyjście z kościoła do skrzyżowania ul. Lipowej i Nadwiślańskiej. Tam powitamy Matkę Bożą. Delegacje poszczególnych miejscowości przyniosą obraz do kościoła. O godz. 19.00 – Msza Św. powitania Matki Bożej,na którą też przybędzie biskup Henryk Hoser. O 21.00 – apel jasnogórski prowadzony przez oo. Paulinów, którzy jeżdżą z obrazem, o 24.00 – msza Św. Rano – o 7.30 – Godzinki, o godz. 9.00 cz. Różańca, o godz. 10.00 – Msza Św. dla chorych z sakramentem chorych, godz. 12.00 – Anioł Pański i część różańca, o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cz. różańca, o 17.00 – Msza Św. w intencjach zbiorowych. Intencje na tę wspólną Mszę Św. można zgłaszać w zakrystii. Po Mszy Św. pożegnanie Matki Bożej i wyjazd do par. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Zapraszam do jak najliczniejszego udziału w tych uroczystościach.  Na stoliku z gazetami leży lista z rozpisanymi godzinami, proszę wpisywać się na poszczególne godziny czuwania, tak, żeby cały czas ktoś był przy Matce Bożej. Proszę także o udekorowanie domów i ulic, żeby podkreślić, że jest to wyjątkowy czas w naszej parafii. W kaplicy leżą materiały do dekoracji domów czy ulicy można się w nie zaopatrzeć. Przy wyjściu z kościoła leżą ulotki z programem rekolekcji i całego przebiegu nawiedzenia – można je zabrać do domu.

4. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.

5. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, po Drodze krzyżowej, ok. 18.00 Msza Św.

6. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

7. W sobotę najbliższą, o godz. 14.00 na plebanii będzie pierwsze spotkanie nowego Kręgu rodzin, który powstaje w naszej parafii. Małżeństwa, które może chciałyby się włączyć do tej grupy serdecznie zapraszam na spotkanie.

8. W sobotę, po wieczornej Mszy Św. spotkanie grupy biblijno – liturgicznej „Słowo i Ciało” prowadzonej przez Wojtka Wielądka.

9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 – wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci.

11. Intencje Mszy Św.: w poniedziałek – 19.II. – godz. 10.00 – + Stanisława, Tadeusza, Rozalię Rębelskich, Hanię i Lecha Zarychta, Halinę, Iwonę, Romana Adamczyk, Jerzego Gorzelak, - godz. 17.30 - + Elżbietę Skurzak w 7 m -c od śm., - godz. 19.00 – + Waldemara Łabędź, wtorek – 20.II. – godz. 17.30 – W int Marcela o zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i trwanie przy Panu Bogu, - godz. 19.00 – + Kazimierza Maksymiuk w rocz. śm., w środę – 21.II. – godz. 19.00 – w int. parafian, w czwartek – godz. 17.00 – w int. zbiorowych, w sobotę – 24.02. – godz. 18.00 – + Zofię Młynarek w 2 m-c od śm., w niedzielę – 25.II. – godz. 10.00 – + Edwarda Bieniasa w 3 rocz. śm., - godz. 11.30 – + Tadeusza Komorowskiego i Stefana Pełkę, - godz. 16.00 – + Mariana Pełkę w 25 rocz. śm., Stanisławę Pełka

12. Do 30.IV. trwa czas naszych rozliczeń podatkowych. 1 % naszego podatku możemy przekazać wskazując konkretny cel charytatywny. Podobnie, jak w zeszłym roku zwracam się z następującą prośbą naszych parafian. Jeśli ktoś chciałby wspomóc dziecko, które przyszło na świat w zeszłym roku z nieuleczalną chorobą mukowiscydozą – to bliższe informacje, jak to zrobić są umieszczone na ulotkach, które leżą na stojaku z gazetami. To sympatyczne niemowlę razem z rodzicami i siostrą mieszka w naszej parafii - w Rajszewie. Choroba – mukowiscydoza polega na włóknieniu kolejnych narządów – np. płuc, trzustki, nerek. W imieniu rodziców i starszej - ośmioletniej siostry proszę o wsparcie i jednocześnie wszystkim za nie bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.