17.XII.2017 – III Niedziela Adwentu

1. Dziękuję paniom, które wczoraj sprzątały kościół i kaplicę. Bóg zapłać.

2. Roraty – czyli Msze Św. ku czci Matki Bożej – są w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Na roraty zapraszam ze świecami, które są symbolem naszego czekania wraz z Maryją na przyjście Syna Bożego.

3. W soboty o godz. 7.00 panowie ze Wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewu ku czci M. Bożej.

4. W przyszłą niedzielę – Wigilia świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. godz. 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.

5. Jak co roku, Caritas rozprowadza świece wigilijne. Można się w nie zaopatrzeć przy wyjściu z kościoła. Dochód jest przeznaczony na akcje charytatywne prowadzone przez Caritas.

6. Przy ołtarzu wyłożony jest opłatek. Kto nie ma opłatka może się weń zaopatrzeć.

7. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek – o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać.

9. W dzisiejszą niedzielę – w godzinach od 14.00 do 17.00 Urząd Gminy i radny Gminy p. Adam Krzyżanowski organizuje dla mieszkańców naszych miejscowości spotkanie wigilijne w domu weselnym Eden w Suchocinie. W programie przewidziany jest wigilijny poczęstunek, wspólne kolędowanie, wizyta świętego Mikołaja, zabawy dla dzieci. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy wsi zachodnich łącznie z dziećmi.

10. Dziś, po Mszy Św. o godz. 16.00 pod kierunkiem p. Organisty będzie ubieranie szopki i dekoracji świątecznych zarówno w kaplicy jak i w kościele. Zapraszamy do pomocy.

11. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 18.12. – godz. 18.00 – + Elżbietę Skurzak w 5 m-c od śm., w środę – 20.12. – godz. 18.00 – + Waldemara Łabędź w 8 m-c od śm., w piątek – 22.12. – godz. 18.00 – + Krystynę Wiszowatą, w sobotę – 23.12. – godz. 18.00 – w int. Ewy Liwskiej z okazji imienin, w niedzielę – 24.12. – godz. 10.00 – + dziadka Aleksandra – z okazji 30 rocz. śm., i Babcię Leokadię w 10 rocz. śm., godz. 11.30 - + Wiktorię Rosik z okazji imienin i Stanisława Rosik w 27 rocz. śm.

Ks. Stanisław jest dzisiaj w par. w Mińsku Mazowieckim,  gdzie do środy prowadzi rekolekcje i zbiera ofiary na nasz kościół.