13.VIII.2017 – XIX Niedziela zwykła

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Arkadiusz Wacław Komorowski, kaw. ze Skierd z naszej parafii i Aleksandra Nowak, panna z par. Św. Jana Ap. i Ewangelisty w Warszawie Gołąbkach – zapowiedź I.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie wyżej wymienione osoby polecamy modlitwie parafian.

1.Dziękuję państwu, którzy wczoraj sprzątali kościół. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. We wtorek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. – w polskiej tradycji nazywana świętem Matki Bożej Zielnej. Msze Św. o godz. 10.00, 11.30 i 16.00. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół i kwiatów.

3. 15 sierpnia to również 97 rocz. Bitwy Warszawskiej 1920 r., nazywanej Cudem nad Wisłą. Centralne uroczystości diecezjalne odbędą się w Ossowie – miejscu śmierci kapelana wojsk polskich – ks. Ignacego Skorupki i na cmentarzu w Radzyminie.

4. W środę – z racji 16 dnia miesiąca, po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do patrona naszej parafii – Św. Andrzeja Boboli.

5. Msze Św. w tygodniu – we wtorek - Wniebowzięcie Matki Bożej, Msze Św. tak jak w niedzielę – 10.00, 11.30, 16.00, czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

6. Składam serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać.

7. Fundacja Pomoc Kościołowi w potrzebie już po raz trzeci organizuje zbiórkę zużytego bądź zepsutego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, AGD itp. Część sprzętu, która nadaje się do naprawy jest naprawiana i przekazywana do krajów afrykańskich, pozostała jest złomowana bądź utylizowana. Pieniądze w ten sposób uzyskane są przeznaczone na pomoc krajom misyjnym na budowę studni w krajach afrykańskich, szkół, szpitali itp. cele. Jeżeli ktoś ma w domu taki sprzęt i chciałby się go pozbyć, to można złożyć go w garażu. Zabrany będzie przez samochód fundacji w poniedziałek – 21.08. o godz. 13.00. Za oddany sprzęt w imieniu organizatorów akcji bardzo serdecznie dziękujemy.

8. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: od poniedziałku do soboty Msza Św. greg. + Edwarda Kowalskiego, we wtorek – Wniebowzięcie NMP. – godz. 10.00 – + Mariana Późnieckiego, - godz. 11.30 – + Zofię i Stefana Zadrożnych, - godz. 16.00 – + Edwarda Kowalskiego, w środę – 16. 08. – godz. 18.00 – + Andrzeja Więch, w piątek – 18.08. – godz. 18.00 – w int. Katarzyny i Marcina Kilijańskich w 10 rocz. ślubu, w sobotę – godz. 16.30 – ślub Sylwii Rakowskiej i Kamia Grzegorzewskiego, w niedzielę – 13.VIII. – godz. 10.00 – + Mariannę i Adama Późnieckich, - godz. 11.30 – + Stanisława Pełkę z okazji urodzin, godz. 16.00 – + Danutę Liwską