11. 02. 2017 – VI Niedziela zwykła

            1. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali naszą kaplicę. Bóg zapłać.

            2.  Dziś, po Mszy Św. o godz. 16.00 będzie kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty mężczyzn.

            3. W dzisiejszą niedzielę – 11 lutego przypada 160 rocznica rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Lourdes. Od wielu lat przeżywany jest ten dzień przez Kościół jako Światowy Dzień Chorych. Z tej racji, po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszki na rehabilitację i leczenie chorych dzieci prowadzoną przez Caritas.

            4. W tym tygodniu, we wtorek, kończy się karnawał i od środy obrzędem posypania głów popiołem rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu, wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia, zachowują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dorośli, czyli ci, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 zachowują post ścisły, czyli ograniczenie ilości spożywanego pokarmu do jednego posiłku do syta i dwóch mniejszych. W środę popielcową Msze Św. o godz. 10.00, 18.00 i 19.30.

            5. W piątek, pierwsze w tym roku, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, a po nim, ok. 18.00 Msza Św. Zapraszam.

            6. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.

            7. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

            8. W najbliższą sobotę – zbiórka ministrantów o godz. 14.00.

            9. Msze św. w tym tygodniu, z wyjątkiem wtorku i czwartku o godz. 18.00. We wtorek i czwartek Msza Św. o godz. 7.00.

            10. Za tydzień, w I niedzielę Wielkiego Postu – 18.II. rozpoczną się rekolekcje wielkopostne i trwać będą do wtorku włącznie. W tym roku wcześniej niż zwykle, bo będą one jednocześnie poprzedzać nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą.

            11. W środę, 21 lutego będzie nawiedzenie naszej parafii przez Matkę Bożą w kopi jasnogórskiego wizerunku. Ramowy program uroczystości będzie następujący – o godz. 18.00 – nabożeństwo oczekiwania, godz. 18.30 – wyjście z kościoła do skrzyżowania ul. Lipowej i Nadwiślańskiej. Tam powitamy Matkę Bożą. Delegacje poszczególnych miejscowości przyniosą obraz do kościoła. O godz. 19.00 – Msza Św. powitania Matki Bożej, o 21.00 – apel jasnogórski prowadzony przez oo. Paulinów, którzy jeżdżą z obrazem, o 24.00 – msza Św. Rano – o 7.30 – Godzinki, o godz. 9.00 cz. Różańca, o godz. 10.00 – Msza Św. dla chorych z sakramentem chorych, godz. 12.00 – Anioł Pański i część różańca, o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i cz. różańca, o 17.00 – Msza Św. w intencjach zbiorowych. Intencje na tę wspólną Mszę Św. można zgłaszać w zakrystii. Po Mszy Św. pożegnanie Matki Bożej i wyjazd do par. Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Na stojaku z gazetami leży lista z rozpisanymi godzinami, proszę wpisywać się na poszczególne godziny czuwania, tak, żeby cały czas ktoś był przy Matce Bożej. Cała uroczystość będzie w kościele, żeby było cieplej, to trzeba by trochę podgrzać kościół. Jeśli ktoś ma jakąś nagrzewnicę i mógłby ją udostępnić do nagrzania kościoła już na niedzielę 18. II. to prosiłbym o zgłoszenie się. W sobotę 17 lutego od godz. 9.00 będzie sprzątanie i dekorowanie kościoła na czas uroczystości. Proszę także o udekorowanie domów i ulic, żeby podkreślić, że jest to wyjątkowy czas w naszej parafii. Przy wyjściu z kaplicy leżą materiały do dekoracji domów czy ulicy można się w nie zaopatrzeć.

            12. Intencje Mszy Św.: w piątek – 16.II. – godz. 18.00 – + Andrzeja Więch, w sobotę – 17.02. – godz. 18.00 – + Krystynę Tyszkiewicz, w niedzielę – 18.II. – godz. 10.00 – + Antoniego Krysiaka w rocz. śm., Helenę Krysiak z okazji imienin, brata Mariana Krysiaka, - godz. 11.30 – + Grażynę Kluczyńską oraz w int. Blanki Gałązka w 1 rocz. urodzin