10.XII.2017 – II Niedziela Adwentu

1. Dziękuję paniom, które wczoraj sprzątały kościół i kaplicę. Bóg zapłać.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn.

3. Roraty – czyli Msze Św. ku czci Matki Bożej – są w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Na roraty zapraszam ze świecami, które są symbolem naszego czekania wraz z Maryją na przyjście Syna Bożego.

4. W soboty o godz. 7.00 panowie ze Wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewu ku czci M. Bożej.

5. W sobotę o godz. 14.00 będzie zbiórka ministrantów.

6. W najbliższą sobotę – po Mszy Św. – ok. godz. 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijno – liturgicznej „Słowo i Ciało” – prowadzonej przez Wojtka Wielądka. Prosimy o przeczytanie z Księgi Rodzaju opowiadania o potopie – rozdziały od 6 do 10. Zapraszamy.

7. Jak co roku, Caritas rozprowadza świece wigilijne. Są przy wyjściu z kościoła. Dochód jest przeznaczony na akcje charytatywne prowadzone przez Caritas.

8. Przy ołtarzu wyłożony jest opłatek. Jeśli ktoś potrzebowałby opłatek bezglutenowy – proszę zgłosić się po Mszy Św. do zakrystii.

9. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek – o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

10. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Bóg zapłać.

11. W przyszłą niedzielę – 17.XII. w godzinach od 14.00 do 17.00 Urząd Gminy i radny Gminy p. Adam Krzyżanowski organizuje dla mieszkańców naszych miejscowości spotkanie wigilijne w domu weselnym Eden w Suchocinie. W programie przewidziany jest wigilijny poczęstunek, wspólne kolędowanie, wizyta świętego Mikołaja, zabawy dla dzieci. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy wsi zachodnich łącznie z dziećmi.

12. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Św. będzie ubieranie szopki i dekoracji świątecznych zarówno w kaplicy jak i w kościele. Zapraszamy do pomocy.

13. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: we wtorek – 12.12. – godz. 7.00 – + Aleksandra  z okazji imienin, w sobotę – 16.12. – godz. 18.00 - + Andrzeja Więcha, w niedzielę – 17.12. – godz. 10.00 – + Józefa Brzezińskiego w 20 rocz. śm., Józefa Łukowskiego – w 20 rocz. śm., godz. 11.30 - + Zofię i Stefana Zadrożnych, - godz. 16.00 – + Grażynę Kluczyńską.