23.VII.2017 – XVI Niedziela zwykła

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć:

Michał Andrzej Ziomek, kaw. z par. Św. Brata Alberta w Łukowie i Agnieszka Krystyna Aust, panna ze Skierd, par. tutejsza – zapowiedź I,

Kamil Jacek Grzegorzewski kawaler i Sylwia Alicja Rakowska panna oboje z Rajszewa, par. tutejsza – zapowiedź I.

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie wyżej wymienione osoby polecamy modlitwie parafian.

1. Dziękuję paniom, które wczoraj sprzątały kościół. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać. Na stoliku z gazetami leży lista na sprzątanie kościoła w kolejne soboty. Proszę o wpisywanie się.

2. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00.

3. W dzisiejszą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, które przypada we wtorek, po Mszy Św. odbędzie się  poświęcenie samochodów, motocykli i innych środków transportu. W czasie śpiewu na zakończenie Mszy Św. wyjdziemy z kościoła do samochodów, na schodach będą odmówione modlitwy poświęcenia, a następnie ksiądz przejdzie między samochodami i pokropi je wodą święconą. Wychodząc z kościoła można wziąć obrazki ze św. Krzysztofem i breloczki do kluczyków.

4. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11.30 wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich rodziców.

5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.  Za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

6. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w najbliższą sobotę – 29. VII. na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy kościele w Jabłonnie. Koszt 45 zł. Bliższe informacje na drzwiach kościoła łącznie z telefonem kontaktowym do osób, u których można się zapisać.

7. 2 sierpnia odbędą się bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, dla kobiet między 50, a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały tego typu badań. Mamobus będzie podstawiony w Jabłonnie od godz. 9.30 do 12.30 i w Chotomowie od 13.30 do 17.30. Szczegóły na ogłoszeniu umieszczonym na drzwiach kościoła.

8. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 24.VII. – godz. 17.30 – + Stanisławę Grabowską – greg. 29, – godz. 18.00 – w int. Krystyny – z okazji imienin, – wtorek – 25.VII. – godz. 7.00 – + Stanisławę Grabowską, – greg. 30, – środa – 26.VII. – godz. 18.00 – + Janinę i Mariana Smolińskich, Andrzeja, – w piątek 28.VII. – godz. 18.00  + Stanisława i Antoninę Dłuskich, Irenę Kasperską, Sydonię Marcuch, - godz. 18.30 – z okazji imienin + Natalię Jabłońską, Annę Łabędź, Mirosławę Jackiewicz oraz za + Tadeusza Jabłońskiego, Jana Łabędzia, Stefana i Gabriela Jackiewicz, w sobotę – 29.VII. – godz. 17.30 – + Elżbietę Skurzak, - godz. 18.00 – + Eleonorę Kostrzewa w 1 rocz. śm., Aleksandra Kostrzewa, – w niedzielę – 30.VII. – godz. 10.00 – + Władysława Brzezińskiego w 13 rocz. śm. – godz. 11.30 – + Kazimierza Kordowskiego w 22 rocz. śm., - godz. 16.00 – w 2 rocz. urodzin Julii Kwaśniewskiej i w int. taty – Wojtka