Niedziela seminaryjna

gru. 2 2012

W I niedzielę adwentu - 2.XII. gościliśmy w naszej kaplicy przedstawicieli Wyższego Sminarium Duchownego w Tarchominie - ks. prokuratora Wojciecha Stępnia wraz z dwoma klerykami. Opowiadali o semiarium i o swoim powołaniu. Ks. Wojciech wielokrotnie bywał w naszej kaplicy - dwukrotnie prowadził rekolekcje, przyjeżdżał na spowiedzi rekolekcyjne, wielokrotnie zastępował ks. Proboszcza. Jego funkcja (choć jej nazwa może budzić respekt) nie ma nic wspólnego ze świeckim znaczeniem tego słowa. Ks. Wojciech jest dyrektorem administracyjnym Seminarium. Troszczy się o sprawy gospodarcze, administracyjne, aby Seminarium mogło normalnie funkcjownować. Stąd nazwa jego funkcji - z języka łacińskiego: pro cura - dla troski. Ks. Wojciech związany jest z naszą parafią (a właściwie nie tylko On, ale Seminarium) - warzywa, które trafiają na klerycki stół pochodzą z naszej parafii - ze szklarni w Rajszewie i Skirdach. Tutaj Seminarium się zaopatruje w warzywa. Prywatnie ks. Wojciech jest bliskim kolegą ks. Proboszcza. Przed laty, obaj byli wikariuszami w parafii Latowicz.
          Jeden z kleryków, Kamil Sulich, obecnie na V roku naszgo Seminarium, pochodzi z rodzinnej parafi Ks. Proboszcza - z Jasienicy.
W najbliższym czasie w Galerii pojawią się zdęcia z dzisiejszej niedzieli seminaryjnej w Rajszewie.