5 grudnia 2021 r. – 2 Niedziela Adwentu

1. W dniach 9, 10, 11 grudnia odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Aleksander Jacyniak jezuita ze Świętej Lipki. Msze św. w kościele o godz. 10.00, 17.30 i 19.00. Spowiedź w piątek i w sobotę. W sobotę taca przeznaczona jest na cele zakonu Jezuitów.
  2.  Dziś we wszystkich kościołach w Polsce zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Radzieckiego. Puszki stoją przy wyjściu z kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu.
  4. Roraty odprawiamy w naszej parafii codziennie o 7.30, a poniedziałek i środę o godz. 18.00 na które zapraszam dzieci. Na roraty przychodzimy  z lampionami. Na każdej roracie losujemy figurę Matki Bożej.
  5. W prezbiterium zaprezentowane są świece Caritas, które nabywamy w zakrystii. Środki z zakupu świec przeznaczone są na cele Caritas, szczególnie z uwzględnieniem Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom
  6. Ofiary składane za poświęcone opłatki, które w tym roku nabywamy w kościele są przeznaczone na budowę kościoła.
  7. Kontynuujemy budowę świątyni. Kamień na posadzkę został wyceniony na 178 200 zł, a robocizna na ok. 65000 zł. Kamień ma dotrzeć do nas w połowie stycznia, a prace posadzkowe przewiduję na marca 2021r. Proszę za tydzień o tacę inwestycyjną.
  8. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 potkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w kościele.
  9. W naszej parafii wraz z Fundacją Małych Stópek trwa zbiórka artykułów higienicznych ” Paczuszka dla Maluszka „. W inicjatywę można włączyć się , przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi takimi jak : proszki i płyny do prania , kremy, szampony ,mydła i żele pod prysznic, chusteczki higieniczne , chusteczki nawilżone kremem, pasty i szczoteczki do zębów , kosmetyki hipoalergiczne zostawiając pod choinką , która bierze udział w akcji. Kto chce ofiarować paczkę bierze bąbkę z choinki. Rodzice organizujący akcję przekażą paczki potrzebującym dzieciom z Domu Dziecka im. Ojca Św. Piusa XI w Chotomowie .
  10.  W 3. niedzielę adwentu, 12. grudnia, schola Imo Pectore przygotowuje kiermasz świąteczny. Po każdej niedzielnej Mszy św., będzie można zakupić m.in. sianko pod wigilijny obrus, wypieki, własnoręcznie zrobione kartki świąteczne i ozdoby. Zebrane środki będą przeznaczone na działalność scholi (zakup sprzętów, integrację, itp). Oprócz tego, na kiermaszu będzie można nabyć książeczki – cegiełki na budowę kościoła napisane przez ks. Stanisława. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dalsze inwestycje przy naszym kościele.

tel: 797 936 814; email: parafiaaboboli@gmail.com