28 listopada 2021r. – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się adwent – czas naszego przygotowania do świąt, w czasie których przeżywamy przyjście Chrystusa na ziemię. Z adwentem związane są roraty – czyli Msze Św. ku czci Matki Bożej. Roraty będą w poniedziałki, środy o godz. 18.00 i soboty o godz. 7.30 (wyjątkowo w tym tygodniu poniedziałkowa, będzie rano). Na roraty zapraszam ze świecami lub lampionami, które są symbolem naszego czekania wraz z Maryją na przyjście Syna Bożego.

2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od 17.30. Msza Św. o godz. 18.00 Jeśli ktoś z chorych chciałby, żebym przyjechał z posługą kapłańska to proszę o telefon.

4. Mszą o 18.00 w I piątek rozpoczynamy kolejny wieczór uwielbienia. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa do ok. godz. 20.00. W czasie modlitwy będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.

5. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu.

6. Jak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód jest przeznaczony na akcje charytatywne prowadzone przez Caritas. Świece nabywamy w zakrystii.

7. Przy ołtarzu znajduje się poświęcony opłatek. Ofiary składane za opłatek są przeznaczone na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać.

8. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. odbędzie się za tydzień 5.12. po Mszy św. o 11.30 w kościele.

9. W środę 1.12. o 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Zespołu Synodalnego. Zachęcam wszystkich do wypełnienia ankiet synodalnych.

10. Za tydzień zbiórka do puszek na kościoły na wschodzie.

11. Od dziś tj. 28 listopada do 2 stycznia w naszej parafii wraz z Fundacją Małych Stópek zapraszamy do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka „. W inicjatywę można włączyć się , przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi takimi jak proszki i płyny do prania, kremy, szampony, mydła i żele pod prysznic, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone kremem, pasty i szczoteczki do zębów, kosmetyki hipoalergiczne zostawiając pod choinką, która bierze udział w akcji. W twoim imieniu ofiarujemy ją potrzebującym dzieciom z Domu Dziecka im. Ojca Św. Piusa XI w Chotomowie .

12. Zachęcam do lektury Idziemy.

tel: 797 936 814; email: parafiaaboboli@gmail.com