22 listopada 2024r. – 34 Niedziela Zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie opłatków, które w tym roku nabywamy w kościele z powodu dużej zachorowalności na Covid-19. Do kupienia będą również świece na stół wigilijny. Włączamy się w ten sposób w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pieniądze z zakupu świec przekazywane są do Caritas.
  2. Dziś po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę przeznaczoną na nasze Seminarium Duchowne.
  4. Zachęcam do indywidualnego udziału w Synodzie o synodalności przez wypełnienie ankiety, którą można ściągnąć ze strony diecezjalnej. Jeżeli ktoś ma problem ze ściągnięciem ankiety z internetu można ją wziąć wydrukowaną w zakrystii. Wypełnioną anonimowo ankietę przekazujemy w dowolny sposób do parafii. Wyłonił się zespół synodalny składający się z przedstawicieli grup działających w parafii. Są nimi: Przewodniczący zespołu i koordynator Radosław Krzemiński, Joanna Wardak, Rafał Głuch i Jacek Pstrzoch. W razie kłopotów z wypełnieniem ankiety służą oni pomocą.
  5. W sobotę o godz. 7.00 w kościele panowie ze wspólnoty mężczyzn zapraszają do wspólnego śpiewania Godzinek o NP NMP.
  6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.30 przekazanie tajemnic różańcowych dla Róż modlących się za swoje dzieci.
  7. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych na wizyty w I piątek miesiąca indywidualnie lub telefonicznie.
  8. Dnia 30 listopada 2021 roku przypada 430. rocznica urodzin św. Andrzeja Boboli, do której pragniemy się dobrze przygotować poprzez odmawianie nowenny do Patrona Polski w dniach od 22 do 30 listopada. Pragniemy też zaznaczyć tę rocznicę szczerą modlitwą w intencji naszej Ojczyzny. Nowenna w kościele będzie odmawiana po każdej Mszy św. Można też się w nią włączyć odmawiając indywidualnie w domu.
  9. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Idziemy.