Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_09_26_XXVI Niedziela zwykła

            1. Dziś, po Mszach Św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

            2. Ofiary składane dzisiaj  na tacę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.  Za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

            3. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi.

5. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik – w Kościele poświęcony jest on modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą codziennie po Mszy Św. We wtorki po Mszy Św. o godz. 7.00, w pozostałe dni tygodnia po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

            6. W najbliższy piątek wznawiamy – tzw. Wieczory uwielbienia. Wieczory uwielbienia to modlitwa uwielbienia Boga w Trójcy Św. jedynego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 będzie Msza Św. pierwszopiątkowa, po niej różaniec, wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.30 będzie Msza Św., a po niej modlitwa przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Zakończenie ok. 21.00. W czasie modlitwy będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.

            7. W sobotę, godz. 7.00 do kaplicy panowie ze Wspólnoty mężczyzn śpiewają godzinki. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewu.

            8. W przyszłą niedzielę – 3.10., na Mszę Św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców i dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. Po Mszy Św. spotkanie. Dzieci otrzymają różańce.

            9. Młodzież z przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – grupa, która rozpoczęła II rok przygotowania, zapraszam, w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 16.00 – po Mszy Św. spotkanie

10. Msze Św. w tygodniu – we wtorek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

            11. Od 8 października pojawia się nowa inicjatywa w naszej parafii – mianowicie chcemy powołać do istnienia grupę modlitewno formacyjną dla młodzieży, która chciałaby pogłębić swoje życie religijne. Zaproszenie jest skierowane do młodzieży od klasy VII Szkoły Podstawowej. Grupa będzie się opierać na programie grup Oazowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek – 8 października, po różańcu – czyli ok. godz. 19.00 w kaplicy.

12. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w środę – 29.09. – godz. 18.00 – + Stanisławę Boniecką, Bolesława Bonieckiego, w piątek – 1. 10. – godz. 1800 – + Sławomira Młynarek, w sobotę – 2.10. – godz. 18.00 – + Katarzynę Affek w 4 m – c od śm., w niedzielę – 3.10. – godz. 8.30 – + Janinę Kiliś, – godz. 10.00 – + Ryszarda Światko w 24 rocz. śm., Teresę Kordowską z okazji imienin, – godz. 11.30 – + Mieczysława Rosika w 17 rocz. śm., – godz. 16.00 – w int. KŻR

            13. Wójt Gminy Jabłonna przypomina, że spis powszechny kończy się 30 września. Kto odłożył ten obowiązek na ostatnią chwilę, powinien to zrobić jak najszybciej przez Internet, telefon lub w urzędzie gminy. Można też zostawić nr telefonu na infolinii spisowej i rachmistrz oddzwoni. Wszyscy liczymy się dla Polski. Osoby, które nie wezmą udziału w spisie mogą spotkać się z karą do 5000 zł. Ks. Stanisław jest dziś w par. Borowie – w diecezji siedleckiej, gdzie głosi kazania i zbiera ofiary na nasz kościół


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814