Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_08_01_XVI Niedziela zwykła

         1.Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za kwiaty. Bóg zapłać.

         2. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę na budowę naszego kościoła. Zostało złożone 4 650 zł. Za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

         3. Dziś, po Mszach św. zbierane są do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w tegorocznych nawałnicach i ulewach. Puszki stoją przy drzwiach kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

         4. Dziękuję p. Organiście za przywiezienie z Legionowa i powieszenie obrazu. Św. JP II. Bóg zapłać. Dziękuję także paniom z Koła Żywego Różańca za ufundowanie tego obrazu. Bóg zapłać. Uroczyste poświęcenie obrazu będzie 15 sierpnia na Mszy Św. o godz. 10.00.

         5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza Św. zapraszam do comiesięcznej spowiedzi.

6. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00.

         7. Dziś, o godz. 15.00 w  77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego,  w Ośrodku Kultury w Skierdach rozpocznie się RODZINNA GRA PATRIOTYCZNA przygotowana przy współpracy z Komendą Hufca ZHP Legionowo, na którą zapraszamy dzieci młodzież całe rodziny oraz wszystkich mieszkańców wsi zachodnich. Po godz. 17.00 ognisko z kiełbaskami i śpiewaniem pieśni powstańczych.

8. Dziś – po Mszy Św. o godz. 16.00 będzie nabożeństwo za ojczyznę. W związku z tym, że o 17.15 rozpocznie się ognisko i śpiewanie pieśni patriotycznych w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego przy Domu Kultury w Skierdach wypominki z godz. 16.00 będą przed Mszą Św.

         9. Intencje Mszy Św. w tygodniu: codziennie – od poniedziałku do czwartku Msza Św. greg. za + Czesławę Zając, w piątek 6.08. – godz. 18.00 – + Urszulę Wierzbicką, w sobotę – 7.08. – godz. 18.00 – + Sławomira Młynarek, W niedzielę – 8.08. – godz. 8.30 – + Dariusza Wardal, – godz. 10.00 – + Antoninę i Hieronima Brzezińskich, Barbarę i Zbigniewa Golba, Barbarę i Jerzego Sołodowskich, Helenę Dukalską, – godz. 11.30 – + Henrykę Kaczyńską, – godz. 16.00 – + Janinę Kiliś

Ks. Stanisław jest dzisiaj w par. Św. Jana Kantego w Legionowie, gdzie głosi kazania i zbiera ofiary na prace przy naszym kościele.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814