Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_07_25_XVII Niedziela zwykła

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się – Radosław Dariusz Chrostowski, kawaler z Nowego Dworu Maz., par. Św. App. Piotra i Pawła i Aleksandra Łoginow, panna ze Skierd z par. tutejszej, zapowiedź II. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

1. Po zakończeniu Mszy Św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, odbędzie się  poświęcenie samochodów, motocykli i innych środków transportu. W czasie śpiewu na zakończenie Mszy Św. wyjdziemy z kościoła do samochodów, a ksiądz przejdzie między samochodami i pokropi je wodą święconą. Wychodząc z kościoła można wziąć breloczki do kluczyków ze św. Krzysztofem i obrazki. Ofiary składane w czasie poświęcenia samochodów są przeznaczone min. na zakup środków transportu dla misjonarzy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Po Mszy Św. o godz. 11.30 wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich rodziców.

         3. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek – godz. 7.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

         4. W przyszłą niedzielę 1 sierpnia 2021 r. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach.

         5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc pełen rocznic narodowych – 1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 15 sierpnia to 101 rocznica Bitwy pod Ossowem i Radzyminem zwanej Cudem nad Wisłą. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie walcząc o naszą niepodległość. Jest to również miesiąc świąt maryjnych, pielgrzymek, które przemierzają Polską ziemię w drodze na Jasną Górę. Dlatego też od wielu już lat Episkopat Polski zachęca do powstrzymania się w miesiącu sierpniu od spożywania napojów alkoholowych. Spróbujmy podjąć i my to wyrzeczenie.

         6. 1 sierpnia o godz 15.00 w  77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego,  w Ośrodku Kultury w Skierdach rozpocznie się RODZINNA GRA PATRIOTYCZNA przygotowana przy współpracy z Komendą Hufca ZHP Legionowo, na którą zapraszamy dzieci młodzież całe rodziny oraz wszystkich mieszkańców wsi zachodnich. Po godz. 17.00 ognisko z kiełbaskami i śpiewaniem pieśni powstańczych.

         7. W przyszłą niedzielę – po Mszy Św. o godz. 16.00 będzie nabożeństwo za ojczyznę. W związku z tym, że o 17.15 rozpocznie się ognisko i śpiewanie pieśni patriotycznych w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego przy GCKiS w Skierdach wypominki za tydzień, z godz. 16.00 będą przed Mszą Św.

         8. Intencje Mszy Św. w tygodniu: codziennie Msza Św. greg. za + Czesławę Zając, w poniedziałek – 26.07. – godz. 18.00 – + Krzysztofa Słupek, w środę – godz. 18.00 – + Małgorzatę Grabny, w niedzielę – 1.08. – godz. 8.30 – + Janinę Osiecką, – godz. 10.00 – + Czesławę Zając, – godz. 11.30 – + Stefana Mościckiego, – godz. 16.00 – 1. + Halinę i Dariusza Stefańskich, 2. + Katarzynę Affek w 2 m-c od śm.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814