Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_07_18_XVI Niedziela zwykła

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się – Radosław Dariusz Chrostowski, kawaler z Nowego Dworu Maz., par. Św. App. Piotra i Pawła i Aleksandra Łoginow, panna ze Skierd z par. tutejszej, zapowiedź I. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

1.W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11.30 wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich rodziców.

         2. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

         3. Poświęcenie pojazdów z okazji Św. Krzysztofa odbędzie się w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św.

         4. Msze Św. w tygodniu – we wtorek i czwartek – godz. 7.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

         5. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: od poniedziałku do soboty codziennie Msza Św. greg. za + Czesławę Zając, w piątek -23.07. – godz. 18.00 – + Władysława Brzezińskiego w 17 rocz. śm., w sobotę – 24.07. – + Krystynę z okazji imienin, w niedzielę – 25.07. – godz. 8.30 – 1. + Teresę Pochopień Błaszczak w 7 rocz. śm., 2. + Czesławę Zając – greg. 19, – godz. 10.00 – 1. + Krzysztofa Rosiaka z okazji imienin, 2. + Mariannę Łostowską z okazji urodzin, – godz. 11.30 – 1. + Annę Łabędź, Natalię Jabłońską, Mirosławę Jackiewicz z okazji imienin, Jana Łabędzia, Tadeusza Jabłońskiego, Stefana i Gabriela Jackiewicz, 2. + Edwarda w 2 rocz. śm., Katarzynę, Jana, Jana Psiuk, – godz. 16.00 – + Kazimierę Liwską w 9 rocz. śm., Wacława Liwskiego.

         6. Ogłoszenie Urzędu Gminy: Gmina Jabłonna realizuje projekt mający na celu ewidencję obiektów małej architektury sakralnej, czyli kapliczek, krzyży i figur świętych na terenie naszej gminy.

Spisem zostaną objęte zarówno obiekty wolnostojące, jak i znajdujące się na prywatnych posesjach. 

Stąd wielka prośba o zgłaszanie takich obiektów, o informacje dotyczące fundatorów, intencji oraz okoliczności ich powstania. Wszystkie wspomnienia zostaną spisane, a obiekty uwiecznione na zdjęciach. Osoby, które są w posiadaniu materiałów i chciałyby się nimi podzielić prosimy o kontakt.

Zwieńczeniem pracy ewidencyjnej będzie wydanie albumu prezentującego krzyże, kapliczki, figury świętych oraz miejsca pamięci znajdujące się na terenie naszej gminy.

Opiekunów takich miejsc, osoby, które mają wiedzę o ich powstaniu, posiadają materiały, zdjęcia bardzo prosimy o kontakt z Referatem Marketingu i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Gminy Jabłonna, tel. 22 76 77 330, e-mail: promocja@jablonna.pl

Zależy nam bardzo, żeby ewidencja była dokładna i obejmowała możliwie wszystkie obiekty.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814