Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_05_23_Zesłanie Ducha Św.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się – Adam Bienias, kawaler ze Skierd i Kinga Koczara, panna z Makowa Maz. z par. św. Józefa – zapowiedź II. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

         1. Dziś, w czasie Mszy Św. o godz. 16.00 posługuje liturgicznie i muzycznie Wspólnota mężczyzn i parafialny zespół ewangelizacyjny „Laudate Deum”.

         2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 16.00 – spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

         3. W dni powszednie nabożeństwa majowe po Mszy Św. – we wtorek i czwartek – po Mszy o godz. 7.00, a w pozostałe dni o godz. 18.00, w niedzielę i święta po Mszy Św. o godz. 16.00. Zapraszam.

         4. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

         5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.

         6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 – wspólna modlitwa rodziców modlących   się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci.

         7. W minionym tygodniu zamówiłem granitową posadzkę do kościoła. Koszt to ok. 160 tyś. zł. Przyjedzie do nas z Indii za ok. pół roku i późną jesienią rozpocznie się układanie.

         8. Także w minionym tygodniu byłem w Strachocinie – miejscu urodzenia Św. Andrzeja Boboli i pojawiły się pewne sugestie. Pierwsza – w maju przyszłego roku zrobimy uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Andrzeja Boboli. W ramach przygotowania do tego wydarzenia, ale i także w celu pobudzenia większego kultu dla naszego świętego patrona co miesiąc, niedziela ok. 16 dnia miesiąca będzie poświęcona św. Andrzejowi. Będąc w Strachocinie, udało mi się spotkać ks. Niżnika, któremu ukazywał się św. Andrzej Bobola. Chciałem go Zaprosić na rekolekcje, ale niestety, mówi że zdrowie już mu nie pozwala, ale zgodził się przyjechać na niedzielę z kazaniami o św. Andrzeju. Prawdopodobnie będzie u nas na wiosnę – w okolicach wielkanocy.

         9. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: – codziennie Msza Św. greg. + Krzysztofa Słupek, w niedzielę – 30.05. – godz. 8.30 – 1. + Mariannę Kadziak i męża Józefa, 2. W int. Marka Skarzyńskiego i jego rodziny, – godz. 10.00 – 1. + Alinę i Jerzego Szofińskich, 2. + Mariannę Łostowską w m-c od śm., – godz. 11.30 – 1. + Bronisława Świątko w 7 rocz. śm., 2. W int. Joannny i Piotra w 2 rocz. ślubu, – godz. 16.00 – + Krzysztofa Słupek


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814