Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_05_09_VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziękuję rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św. za przygotowanie  naszego kościoła do uroczystości, za zrobione dekoracje, za kwiaty, za dar ołtarza w postaci monstrancji do wystawienia Najświętszego Sakramentu, oraz ofiarę na budowę kościoła. Bóg zapłać.

2. Dla dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św. od poniedziałku do soboty trwa biały tydzień. Zapraszam codziennie na Mszę Św. o godz. 18.00. Msze Św. w tygodniu w kościele.

3. Dziękuję za skoszenie trawy wokół kościoła.

4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 – spotkanie wspólnoty mężczyzn w kaplicy.

5. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP.

6. W sobotę – 15 maja – na Mszy Św. o godz. 11.30 uroczystość rocznicy I Komunii Św. Dla wszystkich dzieci, które w poprzednim roku przystąpiły do I Komunii jest jedna uroczystość, niezależnie od terminu, w którym dzieci były u I Komunii Św. Próba przed rocznicą I Komunii w środę, po Mszy Św. ok. 18.45.  Spowiedź dla dzieci i rodzin w piątek – 14. 05. po wieczornej Mszy Św.

7. W przyszłą niedzielę – 16 maja – będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, patrona naszej parafii. Odpust – to darowanie przez Boga kar czyśćcowych za grzechy, które nam się przytrafiły. To taki akt Bożej amnestii. Dawniej ludzie chodzili po dopustach, od parafii do parafii aby zyskiwać odpusty, jeśli nie dla siebie to dla zmarłych.

8. Codziennie po Mszy Św. trwa nowenna do Św. Andrzeja Boboli przed Uroczystością odpustową połączona z nabożeństwem majowym.

9. W dni powszednie nabożeństwa majowe po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta po Mszy Św. o godz. 16.00. Zapraszam.

10. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 10.05. – godz. 18.00 – w int. ks. Stanisława, w środę – 12.05. – godz. 18.00 – + Janinę Osiecką w m-c od śm., w piątek – 14.05. – godz. 18.00 – + Andrzeja Więch z okazji urodzin i imienin, w sobotę – 15.05. – godz. 10.00 – +Zofię Jabłońską z okazji imienin, Władysława i Zygmunta Jabłońskich, zm. z rodz. Jabłońskich, w niedzielę – 16.05. – godz. 8.30 – + Dariusza Wardal, – godz. 10.00 – + Stanisława Rosłan i Mariusza Rosłan, – godz. 11.30 – 1. + Gabrielę Osiecką, 2. W int. Dawida – 19 rocz. urodzin, – godz. 16.00 – + Krzysztofa Rosika w 8 rocz. śm.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814