Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_03_28_VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

         1.Ubieranie grobu pańskiego – jutro po wieczornej mszy Św. Zapraszam do pomocy.

2. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Św. i w wielką sobotę, w czasie poświęcenia pokarmów – od 9.00 – do 11.00.

         3. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 – wspólna modlitwa rodziców modlących  się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Wszystkich zapraszamy na tę wspólną modlitwę.

         4. Dziś, w czasie Mszy Św. o godz. 16.00 posługuje liturgicznie i muzycznie Wspólnota mężczyzn i parafialny zespół ewangelizacyjny „Laudate Deum”.

         5. Msze Św. w tygodniu – we wtorek  – o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

         6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – czas, w którym przeżywamy największe tajemnice naszej wiary. Liturgia Wielkiego tygodnia:

a) Wielki czwartek – to dzień ostatniej wieczerzy i ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Można prywatnie adorować Najświętszy Sakrament do godz. 20.00.

b) Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa – nie sprawuje się Mszy św. Wznowienie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego – w tym dniu rozpoczyna się bowiem nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 będzie Liturgia Męki Pańskiej składająca się z Liturgii Słowa, adoracji krzyża i Komunii Św. Na zakończenie liturgii, Najświętszy Sakrament przenosi się do Grobu. Po liturgii będzie modlitwa adoracyjna przy Grobie Pana Jezusa prowadzona przez nasz zespół ewangelizacyjny Laudate Deum. Kościół będzie otwarty do 21.00. Można przyjść na prywatną adorację. W wielki piątek należy powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych, a tych, którzy ukończyli 18 lat obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie ilości spożywanego pokarmu do jednego posiłku do syta i dwóch mniejszych. W czasie adoracji krzyża będą zbierane ofiary na utrzymaniu Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

c) Wielka Sobota – to dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim oczekując na zmartwychwstanie Pana Jezusa. Post zachowuje się do wieczornej liturgii. Wznowienie adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godz. 8.00. Kościół będzie otwarty do 21.00. Poświęcenie pokarmów w kościele od 9.00 do 11.00. W Trzcianach poświęcenie pokarmów o godz.8.30. W czasie błogosławieństwa pokarmów, będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. O godz. 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego z nowenną przed świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej.

d) Procesji rezurekcyjnej nie będzie. Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Potem w niedzielę Msza Św. o godz. 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.30 i 16.00. W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w niedzielę 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00.

7. Pod chórem, na kropielnicy stoi bezdotykowy dozownik do wody święconej. Gdy podstawimy prawą rękę pod dziubek, na dłoń poleci kilka kropel wody święconej i można się przeżegnać.

8. Intencje Mszy Św.: w poniedziałek – 29.III. – godz. 18.00 – + Halinę Hanas w 2 rocz. śm., we wtorek – 30. III. – godz. 7.00 – O światło Ducha Św. i siły do pokonywania choroby, w środę -31.III. – godz. 18.00 – + Czesławę Zając – w czwartek – 1.IV. – godz. 18.00 – 1. +Adama i Mariannę Późnieckich, 2. w int. Marka Skarzyńskiego, – w sobotę – 3.04. – godz. 18.00 – 1. + Władysławę Moskal; 2. w int. Wojtka WIelądka w 25 rocz. urodz., w niedzielę – 4.IV. – godz. 6.00 – za parafian, – godz. 10.00 – 1. + Józefa Rosika w 14 rocz. śm., 2. – + Józefa Rosika w 14 rocz. śm., Mirosława Wysockiego w 2 rocz. śm., rodziców Wysockich, dziadków Ryślińskich, – godz. 11.30 – 1. + Stanisława, Tadeusza, Rozalię Rębelskich, Hanię i Lecha Zarychta, Halinę, Iwonę, Romana Adamczyk, Jerzego Gorzelak, Józefa Krawczyk, Zbigniewa Nowak, Edwarda, Genowefę Nasiłowskich i zm. z rodziny, 2. + Antoninę i Hieronima Brzezińskich, Barbarę i Zbigniewa Golba, Barbarę i Jerzego Sołodowskich, Helenę Dukalską, w poniedziałek wielkanocny – 5.04. – godz. 8.30 – + Dariusza Wardal, Jana Mróz, godz. 10.00 – 1. + Tadeusza Jabłońskiego – 22 rocz. śm., Natalię Jabłóńską,  2. O mądrość, świętość i odwagę dla ks. Stanisława i ks. Zbigniewa, – godz. 11.30 – Leona Oleksiaka, Janinę Sikora i Stanisława Pełkę, 2. Janinę Kiliś w 2 m-c od śm., – godz. 16.00 – + Teresę Kordowską w 11 rocz. śm. i Ryszarda Świątko z okazji imienin.

         9. Przy drzwiach głównych, na stoliku, po mojej prawej stronie leży paczka z maseczkami, które rozprowadza Urząd Gminy za pośrednictwem min. sołtysów. Jeśli ktoś potrzebuje, to można sobie wziąć tyle, ile potrzeba.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814