Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_03_14_IV Niedziela Wielkiego Postu

         Do sakramentu małżeństwa przygotowują się – Joanna Łostowska – panna ze Skierd z naszej parafii i Karol Matysiak z par. Sw. Huberta w Zalesiu Górnym. Zapowiedź II. Damian Młynarek, kawaler ze Skierd i Agata Wojciechowska, panna z Warszawy z par. św.  Józefa Oblubieńca NMP – zapowiedź II. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o ich zgłoszenie. Jednocześnie narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

         1.W piątek 19 marca – Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP. W tym roku ma szczególne znaczenie, ponieważ Papież Franciszek ogłosił obecny rok – rokiem Św. Józefa. Św. Józef jest patronem Kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek post.

         2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Będą prowadzić Kręgi rodzin.

         3. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

         4. Nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.

         5. Spotkanie wspólnoty mężczyzn w dzisiejszłą niedzielę o godz. 19.00  – w kaplicy.

         6. Msze Św. w tygodniu w kościele – we czwartek o godz. 7.00, w pozostałe dni  o godz. 18.00. We wtorek Mszy Św. nie będzie – ks. Proboszcz jest nieobecny – prowadzi rekolekcje w par. Czerniewice w diecezji łowickiej.

         7. Przy głównych drzwiach, na stoliku, stoi puszka, do której można składać ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego grobu. Za ofiary składam serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

         8. Intencje Mszy Św. w tygodniu: – środę – 17. III.  – godz. 16.30 + Czesławę Zając – int. zamówiona przez pracowników Urzędu Gminy w Jabłonnie, – godz. 18.00 – + Janinę Kiliś,  w piątek – 19.03. – godz. 18.00 – w int. dziękczynnej za dzieło ks. Franciszka Blachnickiego z prośbą o rychłą beatyfikację, w sobotę – 20.III. – godz. 18.00 – + Gabrielę Osiecką., w niedzielę – 21.03. – godz. 8.30 – + Krystynę Szkup z okazji imienin i 26 rocz. śm., Wiesława Szkup , – godz. 10.00 – + Teresę i Piotra Błaszczaków, – godz. 11.30 – + Bogdana Późnieckiego z okazji urodzin, Mariana, Kazimierę i Aleksandra Późnieckich, – godz. 16.00 – + Stanisława Faliszewskiego w 46 rocz. śm.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814