Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_01_24_III Niedziela zwykła

1. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Dzisiejsza niedziela – 24 stycznia jest „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach modlimy się za poszkodowanych, a do puszek jest przeprowadzona zbiórka ofiar na pomoc dla Chorwacji.

2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 16.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie.

         3. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

4. W sobotę – 30 stycznia zapraszam rodziców i dzieci z klas III na spotkanie przygotowujące do I Komunii Św. Msza Św. o godz. 18.00.

         5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

         6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są  przeznaczone na budowę kościoła.

         7. Msze Św. w tygodniu w kościele – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

         8. W przyszłą niedzielę – 31. 01. Msza Św. o godz. 10.00 będzie w int. wszystkich, którzy przychodzą do naszego kościoła z innych parafii – naszych miłych gości, sympatyków, wszystkich, którzy też wspierają nas w budowie naszego kościoła.

         9. Intencje Mszy Św. w tygodniu: w poniedziałek – 25.01. – godz. 18.00 – + Urszulę Wierzbicką, we wtorek – 26.01. – godz. 7.00 – O zdrowie dla Elżbiety oraz Lory i Dariusza – o zgodę i harmonię w rodzinie, w środę – 27. 01. – godz. 18.00 – + Krzysztofa Słupek,  w niedzielę – 31.01. – godz. 8.30 – 1. + Janinę Kurek, 2. + Anielę i Michała Mariańskich, Stanisławę, Edmunda i Krzysztofa Żak, Janusza Wojcieskiego, Rafała Rykaczewskiego, – godz. 10.00 – 1. + Tadeusza i Genowefę Wilczek, Mariannę Affek, 2. W int. wszystkich, którzy przychodzą do naszego kościoła z innych parafii – naszych miłych gości, sympatyków, wszystkich, którzy też wspierają nas w budowie naszego kościoła, – godz. 11.30 – + Józefę Kowalik w rocz. śm.,Jana i Tadeusza Kowalik, – godz. 16.00 – 1. w int. ks. Zbigniewa i ks. Stanisława – o zdrowie i potrzebne łaski, 2. Int. dziękczynna za wyjście z Coronawirusa


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814