Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_01_17_II Niedziela zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

         2. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

         3. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Przyszła niedziela – 24 stycznia będzie w Polskim Kościele „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach, będziemy modlić się za poszkodowanych, a do puszek będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na pomoc dla Chorwacji.

4. W niedzielę – 24.I. po Mszy Św. o godz. 16.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie.

         5. W sobotę – 30 stycznia zapraszam rodziców i dzieci z klas III na spotkanie przygotowujące do I Komunii Św. Msza Św. o godz. 18.00.

         6. Msze Św. w tygodniu w kościele – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

7. Schola wydała płytę z kolędami, które były śpiewane w czasie jasełek w zeszłym roku. Płyty są wyłożone z tyłu kościoła – na stoliku. Cena płyty – 10 zł.

8. W tym roku kolęda w tradycyjnej formie jest odwołana. Żeby zachować tradycyjną modlitwę o błogosławieństwo dla rodzin, w kolejne niedziele stycznia będą Msze Św. w int. rodzin, które w tygodniu odwiedziłbym w czasie kolędy. Będzie też specjalne błogosławieństwo kolędowe. W przyszłą niedzielę – 24.01. zapraszam na Mszę Św. o godz. 10.00 mieszkańców ul.: Wilgi, Lokalnej, Jaskółki, Rysiej, Kruczej, Wroniej, Kowalika, Kanarkowej, Sołeckiej, Tesli, natomiast na Mszę Św. o godz. 11.30 mieszkańców Trzcian, a w niedzielę – 31. 01. Msza Św. o godz. 10.00 będzie w int. wszystkich, którzy przychodzą do naszego kościoła z innych parafii – naszych miłych gości, sympatyków, wszystkich, którzy też wspierają nas w budowie naszego kościoła. Msze Św. będą w intencji rodzin mieszkających na tych ulicach, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

         9. Intencje Mszy Św. w tygodniu: codziennie –  Msza Św. gregoriańska za ś. p. + Urszulę Wierzbicką, w niedzielę – 24.01. – godz. 8.30 – 1. + Urszulę Wierzbicką, 2. + Henryka Walczaka z okazji imienin, Jerzego Walczaka w 24 rocz. śm., – godz. 10.00 – 1. + Natalię i Tadeusza Jabłońskich z okazji dnia babci i dziadka, 2. w int. mieszkańców ul.: Wilgi, Lokalnej, Jaskółki, Rysiej, Kruczej, Wroniej, Kowalika, Kanarkowej, Sołeckiej, Tesli, – godz. 11.30 – 1. + Edwarda Sabat w 1 rocz. śm., 2. W int. mieszkańców Trzcian, – godz. 16.00 – + Wacławę i Zdzisława Bonieckich


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814