Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_01_10_Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły, w czasie którego przeżywamy w Kościele publiczny okres działalności Pana Jezusa i poznajemy głoszoną Ewangelię. Tradycyjnie w Kościele Polskim kolędy śpiewa się do 2 lutego.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty mężczyzn – w kaplicy.

3. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

4. Msze Św. w tygodniu w kościele – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

5. Zazwyczaj w tym czasie mieliśmy w parafii jasełka. W tym roku jasełek nie ma. Schola wydała płytę cd z kolędami, które były śpiewane w czasie jasełek w zeszłym roku. Płyty są wyłożone z tyłu kościoła – na stoliku. Cena płyty – 10 zł.

6. W tym roku kolęda w tradycyjnej formie jest odwołana. Żeby zachować tradycyjną modlitwę o błogosławieństwo dla rodzin, w kolejne niedziele stycznia będą Msze Św. w int. rodzin, które w tygodniu odwiedziłbym w czasie kolędy. Będzie też specjalne błogosławieństwo kolędowe. W przyszłą niedzielę – 17.01. zapraszam na Mszę Św. o godz. 10.00 mieszkańców ul.: Bagno, Lipowej, Muzycznej, Czapli Siwej, Zielonej, Wesołej, Młodzieżowej, Krzywej i Rodzinnej, na godz. 11.30 – mieszkańców osiedli: Pod dębami, Jabłonie, Golf i Pod kurantami – czyli mieszkańców ulic: Sowiej, Czajki, Puszczyka, Kukułki, Zięby, Krogulczej, Jastrzębiej, Sokolej, Orlej, Skowronkowej, Szczyglej, Głębiej, Pawiej. Natomiast w niedzielę 24 stycznia zapraszam na Mszę Św. o godz. 10.00 mieszkańców ul.: Wilgi, Lokalnej, Jaskółki, Rysiej, Kruczej, Wroniej, Kowalika, Kanarkowej, Sołeckiej, Tesli, natomiast na Mszę Św. o godz. 11.30 mieszkańców Trzcian. Msze Św. będą w intencji rodzin mieszkających na tych ulicach, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

7. Intencje Mszy Św. w tygodniu: codziennie –  Msza Św. gregoriańska za ś. p. + Urszulę Wierzbicką, w niedzielę – 17.01. – godz. 8.30 – 1. + Urszulę Wierzbicką, 2. Gabrielę Osiecką w 1 rocz. śm., – godz. 10.00 – 1. + Franciszka, Annę, Mariannę i Jana Maciochów, 2.w int. mieszkańców ul.: Bagno, Lipowej, Muzycznej, Czapli Siwej, Zielonej, Wesołej, Młodzieżowej, Krzywej i Rodzinnej, – godz. 11.30 – 1. + Teresę i Piotra Jana Błaszczaków, 2. W int. mieszkańców osiedli: Pod dębami, Jabłonie, Golf i Pod kurantami – czyli mieszkańców ulic: Sowiej, Czajki, Puszczyka, Kukułki, Zięby, Krogulczej, Jastrzębiej, Sokolej, Orlej, Skowronkowej, Szczyglej, Głębiej, Pawiej, – godz. 16.00 – + Jana Mróz w 21 rocz. śm.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814