Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2021_01_03_II Niedziela po Bożym Narodzeniu

1. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na budowę naszego kościoła na tacę w minioną niedzielę. Zostało złożone 3500 zł. Bóg zapłać. Dziękuję również za ofiary z opłatka – 6200 zł.

         2. Zazwyczaj 6 stycznia mieliśmy Jasełka. W tym roku jasełek nie ma. Schola wydała płytę cd z kolędami, które były śpiewane w czasie jasełek w zeszłym roku. Płyty są wyłożone z tyłu kościoła – na stoliku. Cena płyty – 10 zł.

         3. W środę – 6 stycznia wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze Św. jak w niedzielę – godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy Św.

         4. W święto Trzech Króli na Mszy Św. o 11.30 przybędzie do naszej parafii orszak Trzech Króli.

         5. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu na cześć Matki Najświętszej.

         6. Msze Św. w tygodniu w kościele – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

         7. W tym roku kolęda w tradycyjnej formie jest odwołana. Żeby zachować tradycyjną modlitwę o błogosławieństwo dla rodzin, w niedziele stycznia będą Msze Św. w int. rodzin, które normalnie w tygodniu odwiedziłbym w czasie kolędy. Będzie też specjalne błogosławieństwo kolędowe. W Święto Trzech Króli – 6.01. zapraszam na Mszę Św. o godz. 10.00 mieszkańców ul.: Lawendowej, Leśnej, Nasza Droga, Fiołkowej, Chabrowej, Wiosennej, natomiast na godz. 11.30 – mieszkańców ul.: Rajskiej, Różanej, Konwaliowej, Daliowej, Polnej, Nasturcji, Magnolii. W przyszłą niedzielę – 10.01. zapraszam na Mszę Św. o godz. 10.00 mieszkańców ul. Nadwiślańskiej, natomiast na godz. 11.30 – mieszkańców ul.: Modlińskiej w Rajszewie i w Skierdach. Msze Św. będą w intencji rodzin mieszkających na tych ulicach, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.          8. Intencje Mszy Św. w tygodniu: codziennie –  Msza Św. gregoriańska za ś.p. + Urszulę Wierzbicką, w środę – 6.I. – godz. 8.30 – 1. + Urszulę Wierzbicką, 2. + Karola Joncę w 13 rocz. śm., – godz. 10.00 – 1. + Hieronima Mariańskiego w 31 rocz. śm., 2. W int. mieszkańców ul. Lawendowej, Leśnej, Nasza Droga, Fiołkowej, Chabrowej, Wiosennej, – godz. 11.30 – 1. w int. Mariki w 14 rocz. urodzin, 2. W int. mieszkańców ul. Rajskiej, Różanej, Konwaliowej, Daliowej, Polnej, Nasturcji, Magnolii, – godz. 16.00 – + w int. Jakuba w 34 rocz. urodzin oraz w int. Ewy i Macieja o pojednanie i zgodę, w niedzielę – 10.I. – godz. 8.30 – 1. + Urszulę Wierzbicką, 2. W int. dziękczynnej za wyjście z coronowirusa i wyzdrowienie Marii i Michela Fiebieg, – godz. 10.00 – 1. + w int. Michała w rocz. urodzin, 2. W int. mieszkańców ul. Nadwiślańskiej, – godz. 11.30 – 1. + Jana, Katarzynę, Jana, Edwarda Psiuków, 2. – W int. mieszkańców ul. Modlińskiej w Rajszewie i w Skierdach, – godz. 16.00 – w int. Ani i Dawida w 1 rocz. ślubu oraz w int. ich dziecka – Basi


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814