Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_12_27_Niedziela Św. Rodziny

1. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

2. We czwartek zakończenie starego roku. Msza Św. na zakończenie starego roku, w związku z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się – o godz. 17.00. Po Mszy Św.  nabożeństwo dziękczynne.

         3. W piątek – 1 styczeń – początek nowego roku. Kościół obchodzi Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki. Msze Św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00

         4. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu na cześć Matki Najświętszej.

         5. Msze Św. w tygodniu w kościele – we wtorek o godz. 7.00, w sylwestra o godz. 17.00, w piątek – 1.01. jak w niedzielę. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

         6. Tradycyjnie, po świętach rozpoczynała się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jej celem jest spotkanie kapłana z rodzinami, wspólna modlitwa, poświęcenie i błogosławieństwo dla domu i rodziny. W tym roku kolęda jest odwołana w tradycyjnej formie. Jednak, żeby zachować tradycyjną modlitwę o błogosławieństwo dla rodzin, w niedziele stycznia będą Msze Św. w int. rodzin, które normalnie w tygodniu odwiedziłbym w czasie kolędy. Będzie też specjalne błogosławieństwo kolędowe. W przyszłą niedzielę – 3.01. zapraszam na Mszę Św. o godz. 10.00 mieszkańców ul.: Mazowieckiej od lasu do Golfowej, Storczykowej, Jaśminowej i Golfowej w Rajszewie. Natomiast na 11.30 mieszkańców dalszej części ul. Mazowieckiej od Golfowej do Nadwiślańskiej oraz mieszkańców ul. Malwowej. Msze Św. będą w intencji rodzin mieszkających na tych ulicach, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Jeśli ktoś chciałby w tradycyjnej formie pobłogosławić dom, to można się umówić indywidualnie.

         7. Intencje Mszy Św. w tygodniu: codziennie  – Msza Św. gregoriańska za + Urszulę Wierzbicką, w piątek – 1. I. – godz. 10.00 – + Urszulę Wierzbicką, godz. 11.30 – + Mieczysława Rosika i zm. z rodz. Rosików, w niedzielę – 3. I. – godz. 8.30 – + Urszulę Wierzbicką, – godz. 10.00 – 1. + zm. z rodz. Bonieckich – Alinę, Andrzeja, Grzegorza, Mirosława, Irenę, Andrzeja i Jerzego Liwskich, 2. W int. mieszkańców ul. Mazowieckiej do Golfowej, Jaśminowej, Storczykowej, Golfowej, – godz. 11.30 –  1. + Antoninę i Hieronima Brzezińskich, Barbarę i Zbigniewa Golba, Barbarę i Jerzego Sołodowskich, Helenę Dukalską, 2. W int. mieszkańców dalszej części ul. Mazowieckiej od Golfowej do Nadwiślańskiej oraz mieszkańców ul. Malwowej, – godz. 16.00 – + Halinę i Dariusza Stefańskich oraz ich rodziców.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814