Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_12_20_IV Niedziela Adwentu

            1. Dziś – po Mszy Św. o godz. 16.00 będzie ubieranie szopki i dekoracji bożonarodzeniowych. Zapraszam do pomocy.

2. Spowiedź przed Bożym Narodzeniem codziennie ok. pół godziny przed Mszą Św.

            3. Roraty – w poniedziałek i środę o godz. 18.00. Na roraty zapraszam ze świecami.

            4. Jak co roku, Caritas rozprowadza świece wigilijne. Zostały już tylko tradycyjne, małe świece – po 8 zł. Są przy wyjściu z kościoła. Dochód jest przeznaczony na akcje charytatywne prowadzone przez Caritas.

            5. Przy ołtarzu znajduje się opłatek. Ofiary składane za opłatek są przeznaczone na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać. W tygodniu będzie można nabyć opłatek przy bocznych drzwiach do kościoła. Od 9.00 będzie to  drzwi otwarte do mniej więcej 18 .00.

            6. We czwartek, 24 grudnia, wigilia. Msza Św. o godz. 7.00. Zachowajmy tradycyjny post w ciągu dnia i w czasie wieczerzy wigilijnej. Wieczerzę rozpocznijmy od przeczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Znajduje się on na początku 2 rozdziału Ewangelii Łukasza. Następnie odmówmy wspólnie Ojcze nasz i dzieląc się opłatkiem składajmy sobie dobre życzenia. Siedząc przy stole – śpiewajmy kolędy. Pasterka – o północy. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy. Ze względu na ograniczenia sanitarne, nie będziemy dzielić się opłatkiem, nie będzie też tradycyjnego tortu. W I dzień świąt – 25.XII. Msze Św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

            7. W sobotę – 26.XII. – święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę – o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00.

            8. Przyszła niedziela to Święto Św. Rodziny. Po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

            9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są  przeznaczone na budowę kościoła.

10. Do dzisiejszego numeru Idziemy dołączony jest kalendarz na przyszły rok. Cena jednego egzemplarza – 7 zł.

            11. Tradycyjnie, po świętach rozpoczynała się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jej celem jest spotkanie kapłana z rodzinami, wspólna modlitwa, poświęcenie i błogosławieństwo dla domu i rodziny. W tym roku kolęda jest odwołana w tradycyjnej formie. Jednak, żeby zachować tradycyjną modlitwę o błogosławieństwo dla rodzin, w niedziele stycznia będą Msze Św. w int. rodzin, które normalnie w tygodniu odwiedziłbym w czasie kolędy. Będzie też specjalne błogosławieństwo kolędowe. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę. Jeśli ktoś chciałby w tradycyjnej formie pobłogosławić dom, to można się umówić indywidualnie.            

12. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 21. XII. – godz. 18.00 – +Annę Kondracką, w środę – 23.12. – godz. 18.00 – + Mariusza Knyrek, w piątek – 25.XII. – Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka – 0.00 – w int. parafian, – godz. 10.00 – + Edwarda Sabat, – godz. 11.30 –  1. + Antoninę i Hieronima Brzezińskich, Barbarę i Zbigniewa Golba, Barbarę i Jerzego Sołodowskich, Helenę Dukalską, 2. + Wiktorię i Stanisława Rosików, w sobotę – 26. XII. – godz. 8.30 – w int. Krystyny i Fabiana Zaborskich w 51 rocz. ślubu  – dziękczynna z prośbą o ptrzebne łaski, – godz. 10.00 – + Wacława Liwskiego w 32 rocz. śm., i Kazimierę Liwską – godz. 11.30 – 1. + Zygmunta Zagórskiego, 2. Jana Marciniuka w 1 rocz. śm., godz. 16.00 – + Krzysztofa Słupek w m-c od śm.,  w niedzielę – 27.12. – godz. 8.30 – godz. 10.00 – w int. Elżbiety i Waldemara Klonowskich w 35 rocz. ślubu, – godz. 11.30 – + Teresę Chmielarek w 2 rocz. śm., Remigiusza Chmielarek, Mariana Żmudę, – godz. 16.00 – + Urszulę Wierzbicką – greg


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814