Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_12_13_III Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn.

2. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu.

3. W przyszłą niedzielę – po Mszy Św. o godz. 16.00 będzie ubieranie szopki i dekoracji bożonarodzeniowych.

4. Roraty – w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 18.00. Na roraty zapraszam ze świecami.

         5. Jak co roku, Caritas rozprowadza świece wigilijne. Zostały już tylko tradycyjne, małe świece – po 8 zł. Są przy wyjściu z kościoła. Dochód jest przeznaczony na akcje charytatywne prowadzone przez Caritas.

         6. Przy ołtarzu znajduje się opłatek. Ofiary składane za opłatek są przeznaczone na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać.

         7. Ks. Stanisław do wtorku jest w par. Latowicz, gdzie prowadzi rekolekcje. Dlatego we wtorek nie będzie Mszy Św.

8. Msze Św. w tygodniu w kościele – we czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia, oprócz wtorku, o godz. 18.00.

9. W związku z pytaniami o święta, informuję, ze pasterka będzie tradycyjnie o północy. Nie będzie naszych lokalnych zwyczajów, a więc łamania się opłatkiem przed pasterką i tortu. W pierwszy dzień świąt 25.12. Msze Św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. W drugi dzień – 26.12. Msze Św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 16.00.

         10. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w środę – 16.12. – godz. 18.00 – + Mariusza Knyrek, w niedzielę – 20.12. – godz. 8.30 – + Teresę i Piotra Jana Błaszczaków, – godz. 10.00 – + Dariusza Wardal z okazji imienin, – godz. 11.30 – + Jerzego Gołasiewicza, rodziców Jana i Jadwigę, braci Stefana i Stanisława, siostrę Marysię z rodz. Łapińskich, – godz. 16.00 – + Gabrielę Osiecką

11. Dom kultury w Chotomowie organizuje Orszak trzech króli na 6 stycznia. W tym czasie pandemii będzie miał wymiar „hybrydowy”, czyli częściowo w realu, częściowo mobilnie. Projekt całego przedsięwzięcia jest następujący – z każdej parafii naszej gminy wyrusza jeden król z orszakiem. Spotkają się wszyscy przy jednej z parafii. Całe wydarzenie będzie nagrane w formie filmu w każdej z parafii, następnie filmy zostaną zmontowane i przekazane do wyświetlenia w całości w każdym z kościołów. 6 stycznia po głównej Mszy Św. będzie przejazd samochodami z jednego kościoła do kolejnego na terenie gminy. Jeśli ktoś chciałby się włączyć do udziału w projekcie to można zgłosić się do zakrystii po numer telefonu do organizatorów albo bezpośrednio do p. Asi Wardak lub p. Radka Krzemińskiego. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich – dorosłych, dzieci i młodzieży.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814