Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_11_29_I niedziela Adwentu

W miniony czwartek, papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji – ks Jacka Grzybowskiego. Bp nominat pochodzi z Wołomina, ma 47 lat, jest profesorem filozofii, duszpasterzem akademickim i cenionym rekolekcjonistą. Konsekracja nowego biskupa odbędzie się 19 grudnia. Polecam modlitwie naszego nowego biskupa.

         1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się adwent – czas naszego przygotowania do świąt, w czasie których przeżywamy przyjście Chrystusa na ziemię. Z adwentem związane są roraty – czyli Msze Św. ku czci Matki Bożej. Roraty będą w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00. Na roraty zapraszam ze świecami, które są symbolem naszego czekania wraz z Maryją na przyjście Syna Bożego.

2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź od 17.30. Msza Św. o godz. 18.00 Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi. Z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju odwołane są wizyty z Komunią Św. u chorych w domach. Jeśli ktoś by chciał, żebym przyjechał proszę o telefon. Umówimy się indywidualnie.

         4. W najbliższy piątek kolejny wieczór uwielbienia. O godz. 18.00 będzie Msza Św. pierwszopiątkowa, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.30 będzie Msza Św., a po niej modlitwa uwielbienia przed wystawionym Najśw. Sakramentem. W czasie modlitwy będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi. Zachęcam do przystępowania do spowiedzi w I piątek, nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych, a więc nie odkładajmy spowiedzi na nie wiadomo kiedy.

         5. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu.

         6. Jak co roku, Caritas rozprowadza świece wigilijne. W tym roku są trzy rodzaje tych świec – kule białe i zielone – po 13 zł. I tradycyjne – po 8 zł. Są przy wyjściu z kościoła. Dochód jest przeznaczony na akcje charytatywne prowadzone przez Caritas.

7. Przy ołtarzu znajduje się opłatek. Ofiary składane za opłatek są przeznaczone na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać.

         8. Msze Św. w tygodniu w kościele – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

         9. Do dzisiejszego numeru tygodnika Idziemy dołączona jest płyta cd z rekolekcjami według traktatu Św. Ludwika de Monfort o doskonałym nabożeństwie do NMP. Rekolekcje przygotowują do osobistego oddania się Matce Najświętszej.

10. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w sobotę – 5.12. – godz. 18.00 – + Gabrielę Osiecką, w niedzielę – 6.12. – godz. 8.30 – za parafian, – godz. 10.00 – + Jana Piotra Błaszczaka w 6 rocz. śm., – godz. 11.30 – + Eugeniusza Młynarek w 7 rocz. śm., Jana i Stanisławę Płatek, – godz. 16.00 – + Barbarę Zając z okazji imienin i Tadeusza Zając


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814