Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_11_15_XXXIII Niedziela zwykła

1. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Przeżywana jest jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

2. W poprzednich latach, w tym czasie roznosiłem opłatek wigilijny do domów. W tym roku, w związku z ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia koronawirusem, nie będę chodził z opłatkiem. Opłatek będzie do nabycia w kościele od przyszłej niedzieli. Na pierwszej Mszy Św. w przyszłą niedzielę zostanie poświęcony i będzie wystawiony przy ołtarzu. Ofiary składane za opłatek, jak zwykle przeznaczone będą na budowę naszego kościoła.

3. Prawdopodobnie w tym roku nie będzie też rekolekcji adwentowych. Bliżej świąt będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi. Jak będzie z kolędą, to też trudno w tej chwili powiedzieć, ale prawdopodobnie będzie w tradycyjnej formie odwołana, ale czas pokaże.

4. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu na cześć Matki Najświętszej.

5. Msze Św. w tygodniu w kościele – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

6. Można jeszcze zgłaszać zmarłych na wypominki.

7. Do końca listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. C Odpust można ofiarować za jedną osobę zmarłą. Warunki odpustu to nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Św., modlitwa według intencji Ojca Św. i odmówienie wyznania wiary. Osoby chore, albo ci, którzy ze względu na bezpieczeństwo nie udadzą się na cmentarz też mogą uzyskać odpust za zmarłych. Warunki – zjednoczyć się duchowo z tymi, którzy nawiedzają cmentarze, pomodlić się za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa czy Matki Bożej, pomodlić si e w intencjach Ojca  Św., odmówić wyznanie wiary, natomiast spowiedź i Komunia Św. może być w późniejszym, dogodniejszym czasie.

8. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: codziennie Msza Św. gregoriańska + Stanisława Szumlańskiego, w niedzielę – 22.11. – godz. 8.30 – + Teresę Błaszczak, – godz. 10.00 – + Helenę i Józefa Stępień, Teresę i Jana Kordowskich, – godz. 11.30 – + Edwarda Sabat, – godz. 16.00 – + Dariusza Wardal.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814