Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_11_08_XXXII Niedziela zwykła

8.XI.2020 – XXXII Niedziela zwykła

         1. Dziś, po Mszy Św. o godz. 16.00 różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach.

         2. Dziś, o godz. 19.00, w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn.

         3. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu na cześć Matki Najświętszej.

         4. Msze Św. w tygodniu w kościele – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

         5. Można jeszcze zgłaszać zmarłych na wypominki.

         6. Od 1 do 8 listopada trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Tradycyjnie można było w tym czasie uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Codziennie można ofiarować odpust za jedną osobę zmarłą. W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią, Ojciec Św. Franciszek wprowadził pewną modyfikację. Te odpusty można uzyskać przez cały listopad. W ciągu miesiąca można wybrać sobie dowolne 8 dni, nie muszą być nawet po kolei i w tych wybranych przez siebie ośmiu dniach można uzyskiwać odpusty. Każdego dnia za jedną zmarłą osobę – warunki odpustu to nawiedzenie cmentarza, modlitwa z a zmarłych, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Św., modlitwa według intencji Ojca Św. i odmówienie wyznania wiary. Osoby chore, albo ci, którzy ze względu na bezpieczeństwo nie udadzą się na cmentarz też mogą uzyskać odpust za zmarłych. Warunki – zjednoczyć się duchowo z tymi, którzy nawiedzają cmentarze, pomodlić się za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa czy Matki Bożej, pomodlić si e w intencjach Ojca  Św., odmówić wyznanie wiary, natomiast spowiedź i Komunia Św. może być w późniejszym, dogodniejszym czasie.

7. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: codziennie Msza Św. gregoriańska + Stanisława Szumlańskiego, w niedzielę – 15.11. – godz. 8.30 – + Tadeusza Barc, – godz. 10.00 – + Leonardę Morawską w 3 rocz. śm., Mariannę Balcerzak, – godz. 11.30 – + Jerzego Gołasiewicza, rodziców Jana i Jadwigę, braci Stefana i Stanisława, siostrę Marysię z rodz. Łapińskich, – godz. 16.00 – + Gabrielę Osiecką.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814