Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_11_01_Uroczystość Wszystkich Świętych

1.Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę na budowę naszego kościoła. Zostało złożone prawie 3 500 zł. Za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowania. Dziękuję za wszystkie ofiary indywidualne i wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

2. 2.XI. wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Kościół modli się za zm. w czyśćcu. Msze Św. – o godz. 10.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź od 17.30. Msza Św. o godz. 18.00 Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi. Z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju muszę odwołać wizyty z Komunią Św. u chorych w domach. Jeśli ktoś by chciał, żebym przyjechał proszę o telefon. Umówimy się indywidualnie.

4. Od I piątku listopada pojawia się nowa inicjatywa duszpasterska – tzw. Wieczory uwielbienia. Wieczory uwielbienia to modlitwa uwielbienia Boga w Trójcy Św. jedynego. O godz. 18.00 będzie Msza Św. pierwszopiątkowa, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.30 będzie Msza Św., a po niej modlitwa przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Zakończenie ok. 21.00 – 21.30. W czasie modlitwy będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.

5. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu.

6. Msze Św. w tygodniu w kościele. We wtorek i czwartek Msza Św. o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

7. Od 1 do 8 listopada trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. Tradycyjnie można było w tym czasie uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Codziennie można ofiarować odpust za jedną osobę zmarłą. W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią, Ojciec Św. Franciszek wprowadził pewną modyfikację. Te odpusty można uzyskać przez cały listopad. W ciągu miesiąca można wybrać sobie dowolne 8 dni, nie musza być nawet po kolei i w tych wybranych przez siebie ośmiu dniach można uzyskiwać odpusty. Każdego dnia za jedną zmarłą osobę – warunki odpustu to nawiedzenie cmentarza, modlitwa z a zmarłych, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Św., modlitwa według intencji Ojca Św. i odmówienie wyznania wiary. Osoby chore, albo ci, którzy ze względu na bezpieczeństwo nie udadzą się na cmentarz też mogą uzyskać odpust za zmarłych. Warunki – zjednoczyć się duchowo z tymi, którzy nawiedzają cmentarze, pomodlić się za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa czy Matki Bożej, pomodlić si e w intencjach Ojca  Św., odmówić wyznanie wiary, natomiast spowiedź i Komunia Św. może być w późniejszym, dogodniejszym czasie. W czasie oktawy, po Mszy Św. będzie różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach.

8. Można zgłaszać zmarłych na wypominki.

9. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 2.XI. – godz. 10 – + Stanisława Szumlańskiego – greg. 3, – godz. 18.00 – + Tadeusza Sobiesierwskiego, Wincentego, Mariana i Władysława Jabłońskich; we wtorek – 3.11. – godz. 7.00 – + Stanisława Szumlańskiego – greg. 4 , w środę – 4.XI. – godz. 18.00 – + Stanisława Szumlańskiego – greg. 4, w czwartek – 5.XI. – godz. 18.00 – + Stanisława Szumlańskiego – greg. 5, w piątek 6.XI. – godz. 18.00 – + Urszulę Wierzbicką, – godz. 19.30 –  w int. ewangelizacji naszej parafii; w sobotę – 7.XI. – godz. 18.00 – + Władysławę i Erazma Pożar, Ludwikę i Franciszka, Zenobię i Wacława, w niedzielę – 8.11. – godz. 8.30 – + Stanisława Szumlańskiego – greg. 9, – godz. 10.00 – + Stanisława, Tadeusza, Rozalię Rębelskich, Hanię i Lecha Zarychta, Halinę, Iwonę i Romana Adamczyk, Jerzego Gorzelak, Józefa Krawczyk, Zbigniewa Nowak, – godz. 11.30 – + Stanisława Wysockiego w 7 rocz. śm.,Stefana i Władyslawę Liwskich, – godz. 16.00 – + Stefana Majczaka w 13 rocz. śm., Tadeusza Majczaka z okazji imienin i zm. z rodz. Majczaków


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814