Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_10_11_XXVIII Niedziela zwykła

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Łukasz Kordowski – kawaler i Ewelina Barbar Ślusarczyk, panna – oboje ze Skierd z naszej parafii – zapowiedź II, Mateusz Kordowski, kawaler i Karolina Konopska, panna – oboje ze Skierd z naszej parafii – zapowiedź II. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tym osobami proszony jest o zgłoszenie.

1. Dziś, w całej Polsce przeżywamy dzień Papieski. Po Mszach Św. są zbierane do puszek ofiary na stypendia przyznawane przez Fundację Nowego Tysiąclecia młodzieży zdolnej pochodzącej z ubogich rodzin. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę, to puszki stoją przy wyjściu z kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś także o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn. Zapraszamy.

3. W sobotę o godz. 7.00 w kaplicy panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu.

4. W sobotę – 17 października – nasz parafianin – Wojtek Wielądek, który jest na III roku w naszym Seminarium i przygotowuje się do kapłaństwa, otrzyma strój duchowny – sutannę. Otoczmy go naszą szczególną modlitwą, aby dobrze przeżył to wydarzenie i przygotował się dobrze do sakramentu kapłaństwa.

5. Parafia w Długiej Kościelnej, która wspierała nas w budowie naszego kościoła przez 13 lat, przestała być parafią wspomagającą. Rozpoczęto budowę domu parafialnego. W związku z tym w przyszłą niedzielę będę nieobecny. Pojadę do parafii w Długiej Kościelnej podziękować za tyle lat składania ofiar na naszą budowę. Dlatego też zapowiadane spotkanie z dziećmi z kl. III przed I Komunią Św. jest przeniesione na kolejną niedzielę – 25 października po Mszy Św. o godz. 11.30. Za zmianę terminu przepraszam.

6. Trwa miesiąc październik związany z modlitwą różańcową. Nabożeństwa różańcowe codziennie, po Mszy Św. o godz. 18.00, oprócz wtorku. We wtorki, Msza Św. o godz. 7.00 rano, a po niej nabożeństwo różańcowe. W niedziele różaniec po Mszy Św. o godz. 16.00.  W poniedziałki, środy i piątki różaniec z udziałem dzieci. Dla dzieci jest konkurs związany z różańcem. Dzieci zbierają na specjalnych kartkach pieczątki w poniedziałek, środę i piątek.

7. Można zgłaszać zmarłych na wypominki. W naszej parafii wypominki będą, podobnie jak teraz, w czasie Mszy Św. o godz. 10.00 i 16.00. Na stoliku z gazetami leżą kartki, na których można wpisać swoich zmarłych.

8. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – 12.10. – godz. 18.00 – O szczęśliwy przebieg operacji dla Piotrusia, w niedzielę – 18.10. – godz. 8.30 – + Mariannę i Feliksa Rosik, – godz. 10.00 –  + Tadeusza Kowalika z okazji imienin, – godz. 11.30 – + Gabrielę Osiecką, – godz. 16.00 – + Dariusza Wardal


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814