Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_10_04_XXVII Niedziela zwykła

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Łukasz Kordowski – kawaler i Ewelina Barbara Ślusarczyk, panna – oboje ze Skierd z naszej parafii – zapowiedź I, Mateusz Kordowski, kawaler i Karolina Konopska, panna – oboje ze Skierd z naszej parafii – zapowiedź I. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tym osobami proszony jest o zgłoszenie.

         1.Dziękuję za wszystkie ofiary złożone tydzień temu na tacę na budowę kościoła – 4400 zł. Bóg zapłać.

         2. We czwartek rozpoczął się miesiąc październik – w Kościele poświęcony jest on modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą codziennie po Mszy Św. We wtorki po Mszy Św. o godz. 7.00, w pozostałe dni tygodnia po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci zapraszamy na różaniec szczególnie w poniedziałek, środę i piątek. Dla dzieci jest przewidziany konkurs związany z różańcem. Dzieci będą zbierać na specjalnych kartkach pieczątki w poniedziałek, środę i piątek. Dla wszystkich dzieci uczestniczących w nabożeństwach różańcowych są przewidziane nagrody. Kartki, na których będą zbierane pieczątki leżą na stoliku z gazetami, można zabrać wychodząc ze Mszy Św.

         3. W sobotę, godz. 7.00 do kaplicy panowie ze Wspólnoty mężczyzn śpiewają godzinki. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewu.

         4. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie wspólnoty mężczyzn. Zapraszamy.

         5. Msze Św. w tygodniu – we wtorek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

         6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać dzień Papieski.  Po Mszach Św. będą zbierane do puszek ofiary na stypendia przyznawane przez Fundację Nowego Tysiąclecia młodzieży zdolnej pochodzącej z ubogich rodzin.

         7. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, której celem jest zakazanie min. tzw. parad równości. Są to marsze, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych, adopcję dzieci przez związki jednopłciowe. Biskupi zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii. Jeśli ktoś byłby gotów złożyć swój podpis i wyrazić poparcie, trzeba znać swój numer PeSeL.

         8. Można zgłaszać zmarłych na wypominki. Wypominki to nieustanna modlitwa Kościoła za zmarłych. W naszej parafii wypominki będą, podobnie jak teraz, w czasie Mszy Św. o godz. 10.00 i 16.00. Na stoliku z gazetami leżą kartki, na których można wpisać swoich zmarłych.

9. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: we czwartek środę 8.10. – godz. 18.00 – + Andrzeja Pstrzocha w 1 rocz. śm., w sobotę – 10.10. – godz. 18.00 – + Zofię Lewis w 5 rocz. śm., w niedzielę – 11.10. – godz. 8.30 – za parafian, – godz. 10.00 –  1.+ Irenę Borowską w 13 rocz. śm., 2. – W 40 rocz. ślubu pp. Bożeny i Romana – dziękcz. z prośbą o potrzebne łaski, – godz. 11.30 – + Teresę Błaszczak z okazji urodzin i imienin, Teresę Pochopień Błaszczak z okazji imienin, – godz. 16.00 – + Edwarda Sabat z okazji imienin


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814