Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_09_27_XXVI Niedziela zwykła

1.Dziś, po Mszach Św. zbierane są do puszek ofiary na utrzymanie Grobu Pana Jezusa i innych miejsc pamiątkowych w Ziemi Świętej. Ta zbiórka zazwyczaj była prowadzona w Wielki Piątek w czasie adoracji krzyża. Ze względów epidemiologicznych się nie odbyła. Została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę na budwę kościoła. Bóg zapłać.

         2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 11.30 wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy wszystkich na tę wspólną modlitwę.

         3. Dziś, na Mszy Św. o godz. 16.00 będą służyć panowie ze wspólnoty mężczyzn. Panowie powołali też spośród siebie scholę męską „Laudate Deum” i będą śpiewać na tej Mszy Św.

         4. We czwartek rozpoczyna się miesiąc październik – w Kościele poświęcony jest on modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą codziennie po Mszy Św. We wtorki po Mszy Św. o godz. 7.00, w pozostałe dni tygodnia po Mszy Św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy Św. o godz. 16.00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

         5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi. Od godz. 10.00 w piątek odwiedzę z Komunią Św. ludzi chorych i w podeszłym wieku w domach.

         6. W sobotę, godz. 7.00 do kaplicy panowie ze Wspólnoty mężczyzn śpiewają godzinki. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewu.

         7. Msze Św. w tygodniu – we wtorek o godz. 7.00. W pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, której celem jest zakazanie min. tzw. parad równości. Są to marsze, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych, adopcję dzieci przez związki jednopłciowe. Biskupi zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii. Jeśli ktoś byłby gotów złożyć swój podpis i wyrazić poparcie, trzeba znać swój numer PeSeL.

9. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: w środę 30.09. – godz. 18.00 – + Stanisławę Boniecką i Bolesława Bonieckich, w sobotę – 3.10. – godz. 18.00 – + Genowefę i Edmunda i zm. z rodz. Majewskich i Mąków, w niedzielę – 4.10. – godz. 8.30 – za parafian, – godz. 10.00 – + Ryszarda Świątko w 24 r. śm. i Teresę Kordowską z okazji imienin – godz. 11.30 – + Jerzego Gołasiewicza, rodziców Jana i Jadwigę, braci Stefana i Stanisława, siostrę Marysię z rodz. Łapińskich, – godz. 16.00 – w int. Kółka Żywego Różańca


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814