Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_07_26_XVII Niedziela zwykła

26.VII.2020 – XVII Niedziela zwykła

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Jan Majos – kawaler ze Skierd, z naszej parafii i Paulina Małysz – panna z Warszawy, z par. Św. Józefa Oblubieńca NMP – zapowiedź II,

Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tym osobami proszony jest o zgłoszenie.

1. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali nasz kościół w minionym tygodniu. Bóg zapłać.

2. Po Mszy Św. o godz. 11.30 wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich rodziców.

3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc pełen rocznic narodowych – 1 sierpnia przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 15 sierpnia to 100 rocznica Bitwy pod Ossowem i Radzyminem zwanej Cudem nad Wisłą. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie walcząc o naszą niepodległość. Jest to również miesiąc świąt maryjnych, pielgrzymek, które przemierzają Polską ziemię w drodze na Jasną Górę. Dlatego też od wielu już lat Episkopat Polski zachęca do powstrzymania się w miesiącu sierpniu od spożywania napojów alkoholowych. Spróbujmy podjąć i my to wyrzeczenie.

4. Poświęcenie pojazdów z okazji Św. Krzysztofa odbędzie się w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św.

5.Msze Św. w tygodniu będą w kaplicy – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00.

6. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: codziennie Msza św. greg. za + Janinę Banach,  w poniedziałek – 27.07. – godz. 18.00 – + Edwarda Sbat, w czwartek – 30.07. – godz. 7.00 – o zdrowie dla Elżbiety, Lory i Dariusza, w piątek – 31. 07. – godz. 18.00 – + Władysława Brzezińskiego – 16 rocz. Śm., Stanisławę Brzezińską, w sobotę – 1.08. – godz. 18.00 – + Halinę i Dariusza Stefańskich, w niedzielę – 26.07. – godz. 8.30 – + Dariusza Barc, – godz. 10.00 – + Annę Łabędź, Natalię Jabłońską, Mirosławę Jackiewicz – z okazji imienin, Jana Łabędzia, Tadeusza Jabłońskiego, Stefana, Gabrielę Jackiewicz – godz. 11.30 – 1. + Jerzego Gołasiewicza, rodziców Jana i Jadwigę, braci Stefana i Stanisława, siostrę Marysię z rodz. Łapińskich,  2. w int. Ani Głuch – w podziękowaniu za sakrament eucharystii,  – godz. 16.00 – + Juliannę Łukasik w 25 rocz. śm.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814