Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_07_19_XVI Niedziela zwykła

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Jan Majos – kawaler ze Skierd, z naszej parafii i Paulina Małysz – panna z Warszawy, z par. Św. Józefa Oblubieńca NMP – zapowiedź I,

– Maciej Gałecki – kawaler z Bożej Woli, par. Św. App. Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim i Wiktoria Weronika Wanna, panna z Trzcian, z naszej parafii – zapowiedź II,

Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tym osobami proszony jest o zgłoszenie.

1. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali naszą kaplicę po malowaniu. Bóg zapłać.

2.Msze Św. w tygodniu będą w kaplicy – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00.

3.W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 11.30 wspólna modlitwa rodziców modlących się dziesiątkiem różańca za swoje dzieci. Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich rodziców.

4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na budowę naszego kościoła.  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

5. W przyszłą niedzielę – 26 lipca będziemy gościć po raz drugi w tym roku, w naszej parafii ks. Bpa Romualda Kamińskiego, który przybędzie celem przeprowadzenia wizytacji parafii. Ks. Bp będzie na Mszy Św. o godz. 10.00 i 11.30. W drzwiach kościoła będzie liturgiczne powitanie i przekazanie symboliczne kluczy do kościoła i stuły – symboli władzy. W czasie Mszy Św. składane będą sprawozdania z działalności grup i wspólnot parafialnych. Biskup zapoznaje się z ogólnym stanem duchowym i materialnym parafii.

6. Poświęcenie pojazdów z okazji Św. Krzysztofa, ze względu na wizytę ks. Biskupa przeniesiemy na I niedzielę sierpnia – 2.VIII. 7. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: codziennie Msza św. greg. za + Janinę Banach,  w poniedziałek – 20.07. – godz. 18.00 – + Czesława Marszalik z okazji imienin, w środę – 22.07. – godz. 18.00 – Eleonorę, Marię i Aleksandra Kostrzewa, w piątek – 24. 07. – godz. 18.00 – + Krystynę z okazji imienin, w sobotę – 25.07. – godz. 18.00 – + Krzysztofa Rosiaka z okazji imienin, w niedzielę – 26.07. – godz. 8.30 – + Janinę Banach, – godz. 10.00 – w int. Marianny z okazji 80 rocz. urodz., – godz. 11.30 – + Kazimmierza Kordowskiego w 25 rocz. śm.,  – godz. 16.00 – + Annę i Wiktora Kulmińskich.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814