Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_07_12_XV Niedziela zwykła

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Maciej Gałecki – kawaler z Bożej Woli, par. Św. App. Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim i Wiktoria Weronika Wanna, panna z Trzcian, z naszej parafii – zapowiedź I,

– Mateusz Adam Klejnowski, kawaler z Rajszewa z naszej parafii i Kinga Prokopczyk, panna z parafii Św. Barbary w Modlinie Twierdzy  – zapowiedź II.

– Krystian Domański, kawaler z Suchocina, par. Św. App. Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim i Magdalena Mieczkowska, panna ze Skierd, z naszej parafii. Zapowiedź II

Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tym osobami proszony jest o zgłoszenie.

1. Od jutra do środy będzie malowana kaplica w domu parafialnym. Msze Św. będą w kościele – we wtorek i czwartek o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00.

2. W niedzielę – 26 lipca będziemy gościć po raz drugi w tym roku, w naszej parafii ks. Bpa Romualda Kamińskiego, który przybędzie celem przeprowadzenia wizytacji parafii. Poprzednia wizytacja była w 2015 r. W czasie wizytacji składane są sprawozdania z działalności grup i wspólnot parafialnych. Biskup sprawdza księgi, które prowadzi parafia i zapoznaje się z ogólnym stanem duchowym i materialnym parafii. Szczegóły wizytacji podam w przyszłą niedzielę.

         3. Rozpoczęły się wakacje. Pamiętajmy w tym czasie, gdziekolwiek wyjedziemy, o Panu Bogu, o modlitwie, niedzielnej Mszy Św. 4. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: codziennie Msza św. greg. za + Janinę Banach,  sobota – 18.07. – godz. 18.00 – + Gabrielę Osiecką, w niedzielę – 19.07. – godz. 8.30 – 1. + Janinę Banach, 2. + Elżbietę Skurzak w 3 rocz. śm., – godz. 10.00 – + Kazimierę Liwską w 8 rocz. śm., Wacława Liwskiego, – godz. 11.30 – + Bronisława Świątko, Ryszarda Świątko,  – godz. 16.00 – + Dariusza Wardal


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814