Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_06_14_XI Niedziela zwykła

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Marcin Andrzej Filipiuk, kawaler z Białej Podlaskiej i Joanna Karolina Podgórska, panna z Rajszewa, z naszej parafii  – zapowiedź I. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tym osobami proszony jest o zgłoszenie.

1. Dziękuję rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św. za przygotowanie  naszego kościoła do uroczystości, za zrobione dekoracje, za kwiaty, za dar ołtarza dla parafii. Bóg zapłać.

2. Dla dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Św. od poniedziałku do soboty trwa biały tydzień. Zapraszam codziennie na Mszę Św. o godz. 18.00 w strojach I komunijnych. Msze Św. w tygodniu w kościele.

3. Dziś, o godz. 19.00 – spotkanie wspólnoty mężczyzn.

4. W czwartek zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała. Msza Św. będzie o godz. 18.00, a na zakończenie Mszy Św. odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i roślin.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Św. o godz. 18.00. Nie obowiązuje w tym dniu post.

         6. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

7. W najbliższą sobotę – 20.06. trzecia w tym roku uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z kl. III. Msza Św. o godz. 11.30. We wtorek – 16.06. – o godz. 19.00 spotkanie dla dzieci przed I Komunią Św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin – w piątek od godz. 18.45  do 19.30 w kaplicy. Zapraszam.

8. W przyszłą niedzielę – 21.06. na dodatkowej Mszy Św. o godz. 18.00 gościć będziemy w naszej parafii ks. bpa Romualda Kamińskiego, który przybędzie, żeby odbyć tzw. wizytację kanoniczną parafii. Wizytacja jest rozłożona w czasie. Drugi raz ks. Bp przyjedzie w wakacje – 25 lipca. Za tydzień udzieli sakramentu bierzmowania. Spowiedź przed bierzmowaniem dla młodzieży, świadków i rodzin w piątek – od godz. 19.00 do 19.30 w kaplicy. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – w sobotę o godz. 19.00.

9. Transmisje Mszy Św. przez internet utrzymamy do końca czerwca.

10. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: – w poniedziałek i wtorek – godz. 18.00 – Msza Św. greg. + Zdzisława Potęgę, w środę – 17.06. – godz. 18.00 – + Gabrielę Osiecką, w piątek – 19.06. – 1. W int. dziękczynnej i z prośbą o światło Ducha Św. na obronę pracy doktorskiej dla Joanny, 2. w int. Kręgów rodzin w naszej parafii, w sobotę – 20.06. – godz. 18.00 – + Jana Marciniuk, w niedzielę – 21. 06. – godz. 8.30 – w int. rodziców oraz o przecięcie więzów i zniewoleń międzypokoleniowych w rodzinie i w domu, – godz. 10.00 – + Krystynę i Wiesława oraz Teresę i Jana z okazji dnia ojca i matki, – godz. 11.30 – 1. W 40 rocz. ślubu Danuty i Sławomira oraz za + Piotra Jana Błaszczaka z okazji imienin i dnia ojca. 2. W 50 rocz. urodzin i 30 rocz. ślubu Anny i Jacka Paczkowskich oraz z okazji 20 urodz. Adriana, – godz. 16.00 – + Jana Kordowskiego z okazji imienin i dnia ojca, – godz. 18.00 – w int. młodzieży przystępującej do bierzmowania            

11. Prawdopodobnie jutro, ok. 12.00 zostaną przywieziono do naszego kościoła ławki, które wcześniej były w kościele w Tarchominie przy ul. Sprawnej. Nie są nowe, ale zanim dorobimy się własnych i nowych, to te nam posłużą. Będzie potrzebna pomoc przy ich rozładowaniu i ustawieniu w kościele. Jeśli ktoś mógłby pomóc, to proszę zgłosić się do zakrystii po Mszy Św.


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814