Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_05_31_Zesłanie Ducha Św.

         Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Michał Łukasz Wiśniewski, kawaler ze Skierd z naszej parafii i Patrycja Gawryś, panna z par. Św. Zygmunta w Słomczynie – zapowiedź II. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tym osobami proszony jest o zgłoszenie.

         1. Dziękuję za posprzątanie kaplicy i kościoła. Dziękuję za kwiaty. Bóg zapłać.

         2. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Św. kończy okres wielkanocny i czas Komunii wielkanocnej. Od jutra, w liturgii Kościoła, rozpoczyna się okres zwykły. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Św. – przeżywany jako święto Maryi – Matki Kościoła. Msza Św. o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Św., a we czwartek – 11 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. będą jak w niedzielę – o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Wszystko wskazuje na to, że procesji nie będzie. Niby można organizować imprezy do 150 osób, ale należy zachować bezpieczną odległość – czyli należałoby iść od siebie w odległości ok. 2 m. Nie bardzo potrafię to sobie wyobrazić. Prawdopodobnie po każdej Mszy Św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, a po Mszy Św. o godz. 10.00 udzielę błogosławieństwa ze schodów kościoła na cztery strony świata.

         3. Od jutra – rozpoczyna się miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe we wtorek i czwartek – po Mszy o godz. 7.00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.00, w niedzielę i święta po Mszy Św. o godz. 16.00. Zapraszam.

         4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30, o 18.00 Msza Św. Zapraszam do comiesięcznej spowiedzi. Od godz. 10.00 udam się z Komunią św. do chorych w domach.  

         5. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu ku czci Matki Bożej.

         6. Bierzmowanie odbędzie się w niedzielę – 21.06. na dodatkowej Mszy Św. o godz. 18.00. Proszę o dostarczenie metryk chrztu przez tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Proszę także o przesłanie smsem imienia, jakie przyjmie się przy bierzmowaniu i kto będzie świadkiem. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00.         

7. Intencje Mszy Św. w najbliższym tygodniu: – codziennie Msza Św. greg. + Zdzisława Potęgę, w sobotę – 6.06. – godz. 18.00 – + Urszulę Wierzbicką, w niedzielę – 7.06. – godz. 8.30 – + Marię Kruzel w 13 rocz. śm. Remigiusza Kruzel, Adama i Ewę, Stanisławę i Tomasza, – godz. 10.00 – w int. Haliny i Mieczysława Sieroń w 50 rocz. ślubu, godz. 11.30 – 1. w int. Leona w 3 rocz. urodzin, 2. + Zdzisława Potęgę, godz. 16.00 – + Jana Kordowskiego w 9 rocz. śm., Tersę Kordowską


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814