Rzymskokatolicka

Parafia św. Andrzeja Boboli w Rajszewie

2020_04_26_III Niedziela wielkanocna

         1. Od tygodnia obowiązują nowe rozporządzenia władz państwowych dotyczące min. uczestniczenia wiernych we Mszy Św. Rozporządzenie zezwala na udział 1 osoby na 15 m2 powierzchni kościoła. Kościół nasz liczy ok. 570 m2 powierzchni, co pozwala na udział 38 osób na jednej Mszy Św. Ta liczba dotyczy nie tylko kościoła, ale całej posesji kościoła. Trzeba zachować też bezpieczną odległość od siebie – 2 m. i uczestniczyć we Mszy Św. w maseczkach. W kaplicy może uczestniczyć 9 osób we Mszy Św. Żeby umożliwić większej liczbie osób możliwość uczestniczenia we Mszy Św. w niedzielę, na ten czas ograniczeń będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 8.30.

         2. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na naszą parafię. Bóg zapłać.

         3. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, a z nim nabożeństwa majowe. W dni powszednie nabożeństwa majowe po Mszy Św., a w niedzielę i święta po Mszy Św. o godz. 16.00. Zapraszam.

         4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00. Spowiedź od 17.30. Msza Św. będzie w kościele. Od godz. 10.00 udam się z Komunią Św. do chorych w domach.

         5. W sobotę – o godz. 7.00 – panowie ze wspólnoty mężczyzn śpiewają Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy do wspólnego  śpiewu.

         6. W niedzielę – 3 maja – przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Św. w kościele, jak w niedzielę – godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00.

         7. Msze Św. w tygodniu w kaplicy – we wtorek i czwartek o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

         8. Rocznica I Komunii Św. była planowana na 17 maja br., w związku z ograniczeniami związanymi z epidemią, nie chcę blokować niedzielnej Mszy Św. tylko dla dzieci i rodziców dzieci rocznicowych, jeśli się nic nie zmieni, rocznica byłaby w nasz odpust parafialny – 16.V. na dodatkowej Mszy Św. o godz. 11.30.

         9. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele tydzień Biblijny. Spróbujmy sięgnąć po Pismo Św. – mamy utrudniony dostęp do Mszy Św., ale Słowo Boże zapisane w Biblii jest blisko nas. W dzisiejszym numerze tygodnika Idziemy są dwa artykuły o Piśmie Św. i jego lekturze. Warto się z nimi zapoznać.          10. Intencje Mszy Św. – w czwartek – 30.04. – godz. 7.00 – + Stanisławę, Mariannę i Józefa, w piątek – 1.05. – godz. 18.00 – w int. Barbary i Radosława w rocz. ślubu, w sobotę – 25.04. – godz. 18.00 – + zm. z rodz. Wróbel – Mariannę i Mariana, Beatę i Andrzeja, w niedzielę – 26.04. –  godz. 8.30 – w int. Katarzyny o zdrowie i zdanie matury, oraz w int. Ireny, godz. 10.00 – 1. + Kazimierę Późniecką,     2. w int. Weroniki z okazji urodzin, – godz. 11.30 – + Stanisława Pełkę w 4 rocz. śm. i z okazji imienin, – godz. 16.00 – + Annę Osięglewską w 9 rocz. śm., Kazimierza Osięglewskiego, Franciszka, Stefanię, Jana, Czesławę i Bolesława Brzezińskich


Parafia Św. Andrzeja Boboli
ul. Różana 2, Rajszew, 05-110 Jabłonna
tel: 797 936 814